Base

Base je platformou pro vytváření databázových sestav, komplexních formulářů a sbět dat. Slouží pro práci s databázemi a prezentaci dat, která jsou v nich uložena.  

1 2 3   Následující   ››

Vytvoření tiskopisů ve firmě s použitím databázových dat je pro někoho triviální záležitost, ale pro jiného je to složitá věc. Protože se pan Milan Uhrák nedávno touto problematikou zabýval, sepsal návod, jak na to šel on, a poslal nám ho do redakce. My ho rádi uveřejňujeme a touto cestou mu děkujeme.

 

V jedenáctém dílu se počtvrté budeme zabývat formuláři. Úkol je jasný – doplnit formulář se samostatným rozevíracím seznamem tak, aby se výběr položky seznamu projevil i v dalších prvcích formuláře, např. v navigačním panelu. K tomu je potřebné vytvořit a zprovoznit makro. Běžný uživatel programů z kancelářského balíku by o makrech dnes asi měl aspoň něco vědět, takže by tento díl mohl být užitečný nejen kvůli práci s Base.

 

Desátý díl je třetím pokračováním, které je věnováno formulářům. Půjde o to, jak usnadnit zadávání dat pomocí rozevíracího seznamu. Při čtení dílu můžete vylepšit formulář, který už v databázi máte (verze „A“) a vytvořit dva nové formuláře (verze „A“ i „B“).

 

V devátém dílu se budeme dál zabývat formuláři. Podle Úkolů 11 až 15 z předchozího dílu byste už v databázi měli mít pět nebo šest jednodušších formulářů (podle verze „A“ nebo „B“). Bylo by ale vhodné je ještě vylepšit – usnadnit uživateli zadávání dat.

 

V osmém dílu se budeme věnovat důležité součásti databáze: formulářům, které jsou určeny pro zadávání dat. Můžete pracovat s databází vytvořenou samostatně v Base (podle šestého dílu) nebo s databází MySQL, kterou upravujete pomocí Base (jako programu typu front-end, viz sedmý díl). Doplňkem k předchozím dílům je obrázek vazeb v Base u databáze Knihovna verze „A“ v úvodní části tohoto dílu.

 

Sedmý díl seriálu o databázovém programu Base je odbočkou, která doplňuje další možnost vytvoření databáze v Base přechodem z konceptuálního modelu . Místo samostatné tvorby tabulek a vazeb v Base podle ER diagramu použijeme nástroj typu CASE (Computer-Aided Software Engineering, počítačem podporované softwarové inženýrství), zde program MySQL Workbench.

 

V šestém dílu seriálu o databázovém programu Base navážeme na tvorbu konceptuálního modelu z minulého dílu vytvořením logického modelu: tvorbou tabulek a vazeb mezi nimi. Zároveň si vyzkoušíme převod vazby M – M na dvě vazby 1 – M. V praktické části pak podle logického modelu můžete vytvořit další tabulky a vazby databáze Knihovna v Base v jednodušší nebo složitější verzi.

 
1 2 3   Následující   ››
(Jako ve škole) Průměr: 1.57 | Hodnotilo: 54
 
 
 
woo jaw demo hz