Nastavení

Návody, jak snížit náročnost OpenOffice.org, jak si vytvořit a používat vlastní slovníky nebo jak ovládnout nastavení jednotlivých programů. Rady pro praktické používání.  

1 2 3   Následující   ››
obecna.png

Vytváranie šablón a ich formátovanie

Potrebujete si vytvoriť šablóny pre rôzne dokumenty a neviete, ako nato? Alebo potrebujete upraviť už existujúce? Ak áno, prečítajte si nasledovný článok.

 

Výchozí rozhraní nejpoužívanějšího linuxového kancelářského balíku je podle mě těžko použitelné, pokud si ho ale přizpůsobíte na míru, zefektivníte svou práci na maximum.

 

Kancelářský balík je pro mnoho lidí primárním pracovním nástrojem na počítači. V dnešním článku se zaměříme na přizpůsobení panelů nástrojů a ukážeme, jakým způsobem si nastavit výchozí formát, aby nebylo zapotřebí jej neustále vybírat při ukládání.

 

Chýbajú vám v štandardne definovanej palete farieb OpenOffice.org také farby, ktoré chcete používať? Zdá sa vám paleta farieb príliš veľká? Zmeňte a doplňte si ju podľa svojich predstáv.

 

Prekáža vám, že pri otvorení nového dokumentu máte automaticky nastavené okraje 2 cm, zarovnávanie vľavo, nemáte zapnuté záhlavie, zápätie a pod.? Zmeňte si východziu šablónu.

 

LibreOffice je již nějaký ten pátek s námi a čím dál tím víc se na Internetu objevují různé návody, jak tento kancelářský balík na svém operačním systému zprovoznit, byť by to bylo jen pro testovací účely. Chtěl bych se podělit o zkušenosti s instalací na linuxové distribuci Ubuntu.

 

Vytváření dokumentů, zvláště pak těch ve Writeru, je pochopitelně spojeno s používaným jazykem a jeho nastavením. To však nepracuje od začátku přesně tak, jak by si většina z nás představovala. Přitom se často jedná o skutečně protivné problémy spojené například s nedostačující slovní zásobou ve slovníku nebo jen špatným jazykovým nastavením. Právě tomu se budeme věnovat v tomto článku.

 
1 2 3   Následující   ››
(Jako ve škole)
 
 
 
woo jaw demo hz