Výběr prosincových článků z portálu LinuxEXPRES.cz

ikona_linux.png Novell rozprodán, Microsoft získal patenty, Ease: Když je Impress kanón na komára, Co nového přináší Linux Mint 10? Google představil Chrome OS, Web Store a Android 2.3, IntelliJ IDEA 10 a soutěž o ceny, Mateřské, základní, střední i vyšší odborné školy používají svobodný software, Tux Commander: Komplexní dvoupanelový správce souborů, Linux a další svobodný software na VOŠ a SPŠE Olomouc, Rusko za pět let poběží na svobodném softwaru.  

Novell rozprodán, Microsoft získal patenty

Novell rozprodán, Microsoft získal patenty, Rozhraní Unity v prvním testu neuspělo, Microsoft chce přispívat do OpenStreetMap, GTK+ 3 možná bude mít webový back-end v HTML5, Linux časem najdete i v ledničkách nebo spotřební elektronice, Google Chrome OS nabírá zpoždění, Oracle Solaris 11, Jak velkou část Ubuntu tvoří Debian?

1. prosinec 2010, Roman Bořánek

Ease: Když je Impress kanón na komára

Dobře známý Impress z kancelářského balíku OpenOffice.org není jediným nástrojem pro tvorbu prezentací pod Linuxem. Existuje celá řada dalších méně, či více podobných nástrojů jako například aplikace Ease. Ta se však od ostatních liší zejména sázkou na jednoduchost, které podřizuje doslova vše.

8. prosinec 2010, Michal Polák

Co nového přináší Linux Mint 10?

Nedávno vyšla desátá verze distribuce Linux Mint, která vychází z nejnovějšího Ubuntu 10.10. Kromě novinek z Ubuntu nový Mint přináší i pár vlastních vylepšení. A jako obvykle se snaží především o to, aby byl ještě přívětivější pro běžné uživatele. Linux Mint 10 Julia vás zve na návštěvu...

6. prosinec 2010, Roman Bořánek

Google představil Chrome OS, Web Store a Android 2.3

Google představil Chrome OS a Web Store, OpenSUSE nabídne průběžné aktualizace softwaru, Přichází Android 2.3 a telefon Nexus S, Brazilské školství chce přejít na Mandriva Linux, Angry Birds Seasons, Záložky Xmarks zachráněny, koupil je LastPass.

15. prosinec 2010, Roman Bořánek

IntelliJ IDEA 10 a soutěž o ceny

Tak jako každý rok vám přinášíme recenzi pravděpodobně nejlepšího programovacího prostředí (nejen) pro platformu Java. V dnešní recenzi se zaměříme nejen na novinky, ale také na zásuvné moduly pro jazyky Python a Ruby. Součástí článku je soutěž o dvě licence na IntelliJ IDEA 10 Ultimate.

17. prosinec 2010, Lukáš Zapletal

Mateřské, základní, střední i vyšší odborné školy používají svobodný software

České a slovenské školství je bezesporu doménou operačního sytému Microsoft Windows. Přesto se najdou i takové, které používají Linux, nebo alespoň svobodný software na Windows, jako je především kancelářský balík OpenOffice.org, ale také například Mozilla Firefox nebo GIMP.

13. prosinec 2010, Miroslav Hrončok

Tux Commander: Komplexní dvoupanelový správce souborů

Pro mnoho uživatelů patří mezi nejdůležitější software bezesporu správce souborů. Tím je také dvoupanelový Tux Commander, na který jsme se dnes zaměřili, a v souvislosti s ním přinášíme stručný rozhovor s jeho autorem Tomášem Bžatkem. Věnovat se budeme nejen běžným funkcím, ale také nastavení a možnostem použití tohoto programu jako klienta pro přístup na server.

21. prosinec 2010, Michal Polák

Linux a další svobodný software na VOŠ a SPŠE Olomouc

VOŠ a SPŠE Olomouc patří mezi školy, kde používají otevřený software již léta, a to zejména díky dvěma aktivním učitelům. Marek Nožka a Jiří Burda (známý jako GeBu) se po několik let zapojovali do organizace několika olomouckých akcí (LinuXchange, Openchange, Open Workshop Olomouc, Open Party Olomouc). Ve škole jim již několik let fungují učebny s Debianem, takže jsme se jich konečně zeptali na podrobnosti.

20. prosinec 2010, Vlastimil Ott

Rusko za pět let poběží na svobodném softwaru

Richard Stallman varuje před cloud computingem, Druhý balík indie her vydělal téměř dva miliony dolarů, Rusko za pět let poběží na svobodném softwaru, Opera 11, Nový Dropbox umí výběrovou synchronizaci, Alien Arena 2011, VirtualBox 4.0.

29. prosinec 2010, Roman Bořánek

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz