Blogposty přímo z OpenOffice?

Psát blog z webového prohlížeče je někdy pěkná otrava. Prohlížeč si dělá co chce, člověk musí být online, někdy je zase server přetížený. A tak nejeden příspěvek končí nevydán.  

Mnoho blogovacích serverů dnes poskytuje API, které umožňuje odesílat příspěvky z jiných aplikací. Většinou se jedná o specializovanou aplikaci určenou pro psaní blogu. Se zajímavým řešením ale nyní přichází rozšíření Sun Weblog Publisher. Pokud si ho nainstalujete, pak stačí nastavit údaje o blogu a pokud máte trochu štestí, pak stačí už jen psát a psát.

Jak na to v OpenOffice3?

  1. Nainstalujte si rozšíření Sun Weblog Publisher (vše je na stránce http://extensions.services.openoffice.org/project/swp )

  2. Nastavte údaje o blogu (Tools->Options...->Internet->Add)

  3. Napište příspěvek jako normální dokument

  4. Na pravé tlačítku najdete novou funkci 'To Weblog'. Také ji uvidíte v horním toolbaru jako pírko s šipkou nahoru. Tak kliknout a ukáže se dialog. Do tohoto dialogu vepsat název příspěvku a stačí odeslat. Je možné i zvolit zda se příspěvek hned publikuje.

odeslatblogpost.png

Dialog pro odeslání příspěvku

Otestoval jsem rozšíření na blogspot.com, funguje obstojně. Blogspot používá Atom API, přenos obrázků ale nečekejte :).

 

(Jako ve škole) Průměr: 1.20 | Hodnotilo: 5
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Jirka Vrba

Jirka Vrba

Jednou se nás učitelka ptala čím bychom chtěli být. Někdo kosmonautem, někdo řidičem tiráku a já chtěl být truhlářem. A paní učitelka mi řekla: "Jiříku, ale ty nemůžeš být truhlářem, ty se dobře učíš". A tak se jsem se nestal tím, čím jsem chtěl být, stal se něčím,čím jsem vlastně ani být nechtěl, ach jo ;)

 

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz