K pluginu JSignPdf 1.0.0 a obecně GUI OOo

Touto funkcionalitou dostává OOo vlastnosti, které mu chyběly a byly mu vytýkány jako určitý nedostatek. Jenže...  


Mě napadla ještě jedna myšlenka. Povětšinou co plugin, to jedno tlačítko (příp. více) - a to bez možnosti tlačítka seskupovat a podobně. Přijde mi to poněkud neoperativní. Nevím, jak to řešit jinak, ale začíná toho být poněkud moc a kdo chce používat OOo naplno... pak má pracovní plochu třeba takovouto:

2010_06_23_174716.png

Je samozřejmě jasné, že tento stav (alespoň u mě) začíná být neúnosný.

Pracovnímu prostředí by tedy slušel i z tohoto důvodu určitý jiný kostým. Jak ho ale dosáhnout? Co je nejlepší řešení?

Podle mě by měla existovat možnost přidat určitou interaktivitu - aby se tato tlačítka objevovala v momentě, kdy jsou opravdu zapotřebí. Anebo aby pluginy vytvářely samostatnou položku v nabídkovém pruhu, nazvanou například "Rozšíření" - tak, aby byly pohromadě. Anebo celou věc řešit ribbonem.

Jiné řešení mě nenapadá.

 

(Jako ve škole)
 

Komentáře

user avatar redakce OpenOffice.cz
Odpovědět
K pluginu JSignPdf 1.0.0 a obecně GUI OOo
24. 06. 2010, 00:27:15
"aby se tato tlačítka objevovala v momentě, kdy jsou opravdu zapotřebí."

To přece dělají... http://forum.openoffice.cz/viewtopic.php?id=982

"Anebo aby pluginy vytvářely samostatnou položku v nabídkovém pruhu, "

Nástroje | Přídavky, také věc autora, jde to i jinak
user avatar j-pastierik
Odpovědět
K pluginu JSignPdf 1.0.0 a obecně GUI OOo
24. 06. 2010, 06:54:35
V rozšíreniach je možné vkladať volanie funkcií pomocou panelov nástrojov (žiaľ, nie je možné definovať, aby sa panel zobrazoval iba vtedy, keď to je potrebné a nie je možné ani zaistiť pridávanie či odoberanie tlačidiel tak, ako je to v ostatných paneloch), alebo je možné tieto funkcie vložiť do ľubovoľného menu (povedzme Formát), prípadne sa dajú vložiť ako nová položka menu v hornom riadku alebo sa dajú pridať do položky menu Nástroje | Prídavky.
Všetky možnosti sa dajú použiť paralelne a dajú sa aj rozdeliť - časť v menu, časť v paneli nástrojov...
Každé riešenie má svoje výhody aj nevýhody - stačí si predstaviť, že máte 20 rozšírení a každé pridá položku do menu Nástroje | Prídavky.
Keďže používate dosť mojich rozšírení, môžem v nových verziách urobiť to, že budú aj v menu Nástroje | Prídavky aj ako panel nástrojov. Pretože sa v OO.o 3.2.1 zmenil výstup funkcie, ktorá vracia jazyk pracovného rozhrania, musím všetky rozšírenia v tomto smere tak či tak postupne upraviť a nie je problém, aby som pri tejto príležitosti urobil aj menu.
user avatar zvedavec
Odpovědět
K pluginu JSignPdf 1.0.0 a obecně GUI OOo
24. 06. 2010, 14:14:31
Jezisi at je to klidne interaktivni az na pudu, ale at ta interaktivita jde taky VYPNOUT!
Ja treba nemam rad, kdyz mi mizi a objevuji se tlacitka a panely, jak je "napadne", nemluve o tom, ze pri prekresleni GUI to cuka obrazem nebo ostatnima panelama.
user avatar PetrV
Odpovědět
Re:K pluginu JSignPdf 1.0.0 a obecně GUI OOo
24. 06. 2010, 18:32:29
Potvrzuji, při překreslování se to nějak "cuká", ale jinak se naštěstí panely ukazují, jak mají, takže s tím jsem v poho.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce twitterových účtů těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation.

 

Public Relations

SOS Security Week - interaktivní webináře

SophosOblíbený Security SOS Week je zpátky! … na přelomu června a července proběhne další ze série Security SOS Week, která vám pomůže zjistit, jak efektivně ochráníte vaši IT infrastrukturu před hackery a že malware je zpět v plné síle a i bezpečnost vašeho soukromí má dvě strany jako mince.

Pokračování ...


IT Systems - předplatné

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz