K pluginu JSignPdf 1.0.0 a obecně GUI OOo

Touto funkcionalitou dostává OOo vlastnosti, které mu chyběly a byly mu vytýkány jako určitý nedostatek. Jenže...  


Mě napadla ještě jedna myšlenka. Povětšinou co plugin, to jedno tlačítko (příp. více) - a to bez možnosti tlačítka seskupovat a podobně. Přijde mi to poněkud neoperativní. Nevím, jak to řešit jinak, ale začíná toho být poněkud moc a kdo chce používat OOo naplno... pak má pracovní plochu třeba takovouto:

2010_06_23_174716.png

Je samozřejmě jasné, že tento stav (alespoň u mě) začíná být neúnosný.

Pracovnímu prostředí by tedy slušel i z tohoto důvodu určitý jiný kostým. Jak ho ale dosáhnout? Co je nejlepší řešení?

Podle mě by měla existovat možnost přidat určitou interaktivitu - aby se tato tlačítka objevovala v momentě, kdy jsou opravdu zapotřebí. Anebo aby pluginy vytvářely samostatnou položku v nabídkovém pruhu, nazvanou například "Rozšíření" - tak, aby byly pohromadě. Anebo celou věc řešit ribbonem.

Jiné řešení mě nenapadá.

 

(Jako ve škole)
 

Komentáře

user avatar redakce OpenOffice.cz
Odpovědět
K pluginu JSignPdf 1.0.0 a obecně GUI OOo
24. 06. 2010, 00:27:15
"aby se tato tlačítka objevovala v momentě, kdy jsou opravdu zapotřebí."

To přece dělají... http://forum.openoffice.cz/viewtopic.php?id=982

"Anebo aby pluginy vytvářely samostatnou položku v nabídkovém pruhu, "

Nástroje | Přídavky, také věc autora, jde to i jinak
user avatar j-pastierik
Odpovědět
K pluginu JSignPdf 1.0.0 a obecně GUI OOo
24. 06. 2010, 06:54:35
V rozšíreniach je možné vkladať volanie funkcií pomocou panelov nástrojov (žiaľ, nie je možné definovať, aby sa panel zobrazoval iba vtedy, keď to je potrebné a nie je možné ani zaistiť pridávanie či odoberanie tlačidiel tak, ako je to v ostatných paneloch), alebo je možné tieto funkcie vložiť do ľubovoľného menu (povedzme Formát), prípadne sa dajú vložiť ako nová položka menu v hornom riadku alebo sa dajú pridať do položky menu Nástroje | Prídavky.
Všetky možnosti sa dajú použiť paralelne a dajú sa aj rozdeliť - časť v menu, časť v paneli nástrojov...
Každé riešenie má svoje výhody aj nevýhody - stačí si predstaviť, že máte 20 rozšírení a každé pridá položku do menu Nástroje | Prídavky.
Keďže používate dosť mojich rozšírení, môžem v nových verziách urobiť to, že budú aj v menu Nástroje | Prídavky aj ako panel nástrojov. Pretože sa v OO.o 3.2.1 zmenil výstup funkcie, ktorá vracia jazyk pracovného rozhrania, musím všetky rozšírenia v tomto smere tak či tak postupne upraviť a nie je problém, aby som pri tejto príležitosti urobil aj menu.
user avatar zvedavec
Odpovědět
K pluginu JSignPdf 1.0.0 a obecně GUI OOo
24. 06. 2010, 14:14:31
Jezisi at je to klidne interaktivni az na pudu, ale at ta interaktivita jde taky VYPNOUT!
Ja treba nemam rad, kdyz mi mizi a objevuji se tlacitka a panely, jak je "napadne", nemluve o tom, ze pri prekresleni GUI to cuka obrazem nebo ostatnima panelama.
user avatar PetrV
Odpovědět
Re:K pluginu JSignPdf 1.0.0 a obecně GUI OOo
24. 06. 2010, 18:32:29
Potvrzuji, při překreslování se to nějak "cuká", ale jinak se naštěstí panely ukazují, jak mají, takže s tím jsem v poho.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
EDU Trainings
Petr Valach

Petr Valach

OpenOffice používám od roku 2004, od roku 2011 LibreOffice. Od roku 2009 píšu články pro OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz.

 

Public Relations

IPv4 zastarává, i tak si však zaslouží kvalitní zabezpečení

Znáte souvislost mezi doménami a typickými IP adresami? Není od věci si uvědomit, že zatímco domény jsou určeny pro zjednodušení hledání webové stránky na internetu, IP adresy slouží primárně pro výpočetní techniku, konkrétně pro přesné vyhledání konkrétního serveru nebo počítače.

Pokračování ...


IT Systems - předplatné
SAM v kostce 2019
 
 
woo jaw demo hz