Komentář: K používání OpenOffice opravdu nepotřebujete žádný keygen

Apache OpenOffice Ač je to k nevíře, stále se objevují případy lákání na „keygen“ pro Apache OpenOffice. Možná je zvyk nelegálního používání proprietárního softwaru stále pevně zakořeněný a někdo se z toho snaží těžit.  

Náhodou jsem narazil na tuto stránku. A upřímně, hlava mi nebere, proč někdo něco takového vytvořil. Vždyť přece Apache OpenOffice, a stejně tak i LibreOffice, lze zcela zdarma a bez jakýchkoli překážek stáhnout, nainstalovat a používat na libovolném počtu počítačů.

I když možná je to tím, že u někoho stále přetrvává dříve docela běžný přístup, že se stáhl proprietární kancelářský balík nebo jiný proprietární software a pak se pomocí „cracku“ či „keygenu“ eliminovala ochrana proti nelegálnímu používání. A tak se asi někdo rozhodl na tuto skupinu uživatelů zacílit a s lákadlem keygenu pro Apache OpenOffice jim do počítač podstrčit malware nebo je aspoň donutit ke klikání na reklamní bannery.

Tedy stručně a jasně: stahujte, instalujte, kopírujte, upravujte a hlavně používejte Apache OpenOffice a LibreOffice. To vše lze zdarma, svobodně a bez jakýchkoli nástrojů, jejichž používání znamená mít jednu nohu v kriminále.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 5
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz