Vývojová verze OOo 3.2.1 RC2 ke stažení

Čtenáři tohoto portálu si jistě všimli, že na adrese http://download.openoffice.org/all_rc.html se již delší čas objevují testovací verze k nové verzi kancellářského programu OpenOffice.org. Tentokrát s pořadovým číslem 3.2.1  

První Release Candidate byl zveřejněn 16. dubna 2010. Změny, uvedené na adrese http://development.openoffice.org/releases/OOO320m15_snapshot.html, se patrně týkají především Calcu, nicméně seznam je obrovský a odpovídá tomu i počet změn. Čeho si uživatel všimne na první pohled?

OpenOffice.org přichází s novými výchozími ikonami souborů – jsou střídmé, ale hezké. Dále je možné zaregistrovat určité drobnější urychlení startu. Poměrně protivné je ale náhlé „vyšponování“ zatížení operační paměti o několik desítek megabajtů nahoru, klidně i na 150 i více. Prozatím zkouším jen Writer a zásadních změn jsem si nevšiml. Bohužel, pokus o vyvolání kontextového menu na textu opět skončí skoro smrtí programu…

Jaké máte zkušenosti vy? Co byste si přáli vylepšit?

(Jako ve škole)
 

Komentáře

user avatar Petr Valach
Odpovědět
Vývojová verze OOo 3.2.1 RC2 ke stažení
1. 06. 2010, 10:35:05
Včera jsem si všiml, že program urychlí, pokud zakážete zobrazování ikon v menu (v nastavení Volby). Nicméně pravda je, že po prvním zaškobrtnutí se program rozjede i s nimi. Této "vady na kráse" - pomalost - jsem si všiml na všech strojích s nainstalovanými pluginy. Syrová verze šlape jako hodinky, ale je téměř k nepotřebě.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

OpenOffice používám od roku 2004, od roku 2011 LibreOffice. Od roku 2009 píšu články pro OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Svobodný software uplatňujeme v redakci www.exospace.cz , v níž jsem šéfredaktorem. Redakce ExoSpace.cz podporuje redakce LinuxEXPRES.cz a OpenOffice.cz, jejichž dnes už bývalý šéfredaktor Lukáš Jelínek je naším čestným členem.

 

Public Relations

Seznamte se s českou doménou

Máte vlastní doménu nebo se chystáte ji zaregistrovat? Myslíte také na její důkladné a profesionální zabezpečení? Spojte se s profesionály.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz