Komentáře LibreOffice 5–6/2016: nový český slovník synonym, funkce Excelu v Calcu a Případy 1. oddělení

user avatar Tomáš Matýs
Odpovědět
LibreOffice 5–6/2016: nový český slovník synonym, funkce Excelu v Calcu a Případy 1. oddělení
20. 07. 2016, 19:08:05
Moc pěkný příspěvek, jenom jsem se chtěl zeptat, jestli ty specifické české změny by se nemohly dostat i do release notes? https://wiki.documentfoundation.org/ReleaseNotes/5.2
user avatar strepon
Odpovědět
Re:LibreOffice 5–6/2016: nový český slovník synonym, funkce Excelu v Calcu a Případy 1. oddělení
23. 07. 2016, 20:39:47
Mohly, info o slovníku jsem doplnil, ale je to koneckonců wiki, upravovat může každý:))
user avatar Petr Valach
Odpovědět
LibreOffice 5–6/2016: nový český slovník synonym, funkce Excelu v Calcu a Případy 1. oddělení
20. 07. 2016, 20:20:15
Asi nejlepší zprávy z "místa činu", navíc od člověka zainteresovaného.

Jsem velmi rád, že zrovna na OpenOffice.cz

OpenOffice.cz má jednoznačný monopol nejen v České republice, co se informování o svobodném kancelářském softwaru týče. Mimo jiné zásluhou lidí jako pan Horáček. Díky.
user avatar Sisi
Odpovědět
Pěkný, ale to UX
21. 07. 2016, 12:40:47
Chválihodný projekt, nicméně ještě více by rozšíření Libre Office asi prospělo, když si ho bude moci člověk stáhnout opravdu zdarma a nemusel být zrovna ajťák, protože to je pro některé lidi na těchto stránkách skoro nemožné!

Vemte 10 náhodných kolemjdoucích a řekněte jim, ať zde zkusí něco stáhnout, téměř všichni si otevřou donate stránku a pak to celé zavřou, že na tohle opravdu ještě nemají čas :) Upravte pls tu stránku další zdroje, pač pod tím si nic ke stažení jistě nepředstaví ani vaše matka..Děkuji!!
user avatar Lukáš Jelínek
Odpovědět
Re:Pěkný, ale to UX
21. 07. 2016, 21:26:00
Nevidím na tom způsobu nic špatného. Stejně se stahuje například ze SourceForge (kde se zase zobrazuje reklama). Ta stránka "Donate" má smysl, protože jak jinak jednoduše umožnit přispění těm, kdo tak chtějí učinit (ano, většina chce LO používat zdarma a tak nějak očekávat, že vývoj "někdo" zaplatí, ale jsou i tací, co na to nějaký peníz dát chtějí)?

Zavírat web před uplynutím těch 5 vteřin (které lze navíc přeskočit přímým kliknutím) s tím, že "nemám čas", je opravdu úsměvné. To mi přijde, jako kdyby někdo kupoval auto, a protože by v salonu zvolené značky musel minutu čekat, než se mu bude někdo věnovat, tak by šel ke konkurenční značce.
user avatar strepon
Odpovědět
Re:Re:Pěkný, ale to UX
23. 07. 2016, 20:43:05
Možná tím bylo myšleno, že jeden z odkazů vede na verzi 5.1.3, která už není k dispozici, a proto se jen zobrazí stránka s donate a nic se stahovat nezačne... Odkázat přímo na stránku ke stažení by asi bylo lepší, beztak se při stahování přesměruje na donate.
user avatar Lukáš Jelínek
Odpovědět
Re:Re:Re:Pěkný, ale to UX
24. 07. 2016, 00:26:11
Tohle je moje chyba, že jsem to neaktualizoval na verzi 5.1.4, když byla vydána. Udělal jsem to teď (na druhou stranu nechápu, proč přestalo fungovat stahování 5.1.3, byť je to starší verze). Odkazovat na stránky download mi jako lepší volba nepřijde, protože tam na člověk vybafne spousta odkazů (jeden jako Main installer a hromada dalších), ze kterých moc moudrý nebude.
user avatar Jamicon
Odpovědět
Re:Pěkný, ale to UX
23. 07. 2016, 11:46:13
Prečo vlastne sťahovať LibreOffice. Takmer v každom distre je LibreOffice ako základný balík, inde sa dá bez problémov doinštalovať. Alebo snáď ešte niekto používa wydle? V mojom okolí ich už veľa nie je.
user avatar Lukáš Jelínek
Odpovědět
Re:Re:Pěkný, ale to UX
23. 07. 2016, 13:22:36
Většina lidí pořád používá Windows. Například z návštěvníků tohoto portálu je to 88 % (v celkovém počtu je to ale ještě více).
user avatar zvedavec
Odpovědět
Re:Re:Pěkný, ale to UX
24. 07. 2016, 19:40:28
Na konci tvého "fejetonu" chybí smajlík...
user avatar Vladimír
Odpovědět
Re:Re:Pěkný, ale to UX
29. 10. 2016, 02:04:58
Kdysi vyšla v tehdejším časopisu Mladý svět reakce na článek o homosexuálech. Pisatel rozporoval údaj, že homosexuální sklony mají 4% obyvatel. Prý to probral s kámošema a jich minimálně 80%. Prostě každý soudí podle svého okolí. :-)
user avatar Jiří Kelíšek
Odpovědět
LibreOffice 5–6/2016: nový český slovník synonym, funkce Excelu v Calcu a Případy 1. oddělení
16. 03. 2017, 13:23:55
grant
user avatar Jiří Kelíšek
Odpovědět
LibreOffice 5–6/2016: nový český slovník synonym, funkce Excelu v Calcu a Případy 1. oddělení
16. 03. 2017, 13:24:47
grant
 
 
woo jaw demo hz