Komentáře LibreOffice 6.4.2, CSV soubory v LibreOffice

user avatar zvedavec
Odpovědět
LibreOffice 6.4.2, CSV soubory v LibreOffice
24. 03. 2020, 01:45:14
Udávat čísla stažení u MS produktů na uvedených webech nedává žádný smysl...
user avatar AA
Odpovědět
Re:LibreOffice 6.4.2, CSV soubory v LibreOffice
24. 03. 2020, 07:12:42
Proč? Stejně jako v případě OpenOffice či LibreOffice nejde o primární zdroj ke stažení daného SW.
user avatar zvedavec
Odpovědět
Re:Re:LibreOffice 6.4.2, CSV soubory v LibreOffice
24. 03. 2020, 15:09:16
Je to prostě nesmysl, sám to potvrzujete.
user avatar neutr
Odpovědět
Re:LibreOffice 6.4.2, CSV soubory v LibreOffice
24. 03. 2020, 10:53:29
Máte pravdu v tom, že MSO je placený SW a tyto údaje zná jen Microsoft. Očekávat že potvrdí svůj neúspěch proti "zbytku světa" je nesmysl.

Vydávat prohlížečky pro MSO je určitě mimo srovnatelná data. Mimo toho Microsoft eviduje zřejmě všechny "prodané" licence, což není totéž co skutečně užívané, protože MS prodává distributorům a tam už jistě ztrácí přehled – velká část bude u distributorů v rezervě.

Je to v podstatě jiný problém nežli u LO a AOO ale důsledky jsou stejné. Paradoxně je nejlepším vzorkem právě některý (nebo více) nezávislých distributorů jako je „Slunečnice“ a podobně. Ale není to nic objektivního. Navíc počty ukazují spíš na oblíbenost takového zdroje.

Obecně počet stažení OpenSource by šel srovnat jenom s evidencí Microsoftu ačkoliv žádný z nich není objektivní. Počet stažení LO, nebo AOO je snad seriózní v tom směru, že lze porovnávat počet stažení v časové posloupnosti – jak narůstá zájem o LO, nebo AOO ale jednotlivě.

Dá se předpokládat že počet přístrojů je už celkem konstantní s latentním nárůstem. Nelze například tvrdit že počet prodaných přístrojů (počítačů, chytrých telefonů apod.) na které byly staženy aplikace jsou stále v užívání. Takovou „úmrtnost“ nikdo nespočte. Můžeme mít za to, že lidé mají více jak jedno zařízení, ale používají vždy jenom jedno v určitém okamžiku.

Také si musíme uvědomit že jako chodí aktualizované verze tak jsou původní odinstalované. Nelze započítávat stažení různých verzí jedním uživatelem. Přes to jsou stažené počty poznamenány tímto typem chyby.

Takže asi jediným validním ukazatelem jsou údaje stažení jedné stejné verze (nejspíš jen pro LO). To myslím také není uvedeno.
user avatar zvedavec
Odpovědět
Re:Re:LibreOffice 6.4.2, CSV soubory v LibreOffice
24. 03. 2020, 15:15:12
Neúspěch? :-)))))
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Re:Re:Re:LibreOffice 6.4.2, CSV soubory v LibreOffice
24. 03. 2020, 18:00:07
Já 250 milionů (spíš víc) uživatelů za neúspěch rozhodně nepovažuji.
user avatar vydrysek
Odpovědět
LibreOffice 6.4.2, CSV soubory v LibreOffice
30. 03. 2020, 15:10:13
Excel umí otevřít .csv s nestandardními rozdělovači do jednoho sloupečku, pak stačí dát "Text to Columns" jako v LO a tam už si člověk může rozdělovače vybrat. Ale přiznám se, že když to člověk dělá 1x za minutu tak je to šílený opruz, LO v tomto funguje opravdu mnohem přívětivěji.
IT Systems - předplatné

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz