Komentáře Programovanie makier v LibreOffice: Úvod do súborov

user avatar neutr
Odpovědět
Programovanie makier v LibreOffice: Úvod do súborov
11. 03. 2019, 09:31:19
Je to sice správně, ale očekával jsem zejména praktické volání z uloženého dokumentu. To je potřebné nečastěji. Je to jen na jeden odstaveček. Stačí zavolat například Doc.URL, nebo ThisComponent.URL a s takto získanou proměnnou pracovat ConvertFromURL(Doc.URL). Podobně opačným směrem.

Při této operaci bude často požadavek na úpravu adresáře a to už je složitější. Z těch jednoduchých manipulací ještě třeba návod jak získat cizí URL (jiného dokumentu). Jednoduše zavoláme Hypertextový odkaz a pomocí dialogu vybereme soubor. Když hypertextový soubor nepojmenujeme (název - text překryje URL/URI) - zobrazí se URL tak že ji lze načítat z buňky sešitu (podobně Writer), respektive manuálně zkopírovat do makra.

Samozřejmě existují volání standardních adresářů jako je Temp, Dokumenty a podobně práce s Dir. Je toho celkem dost - například programování pomocí volání FilePicker. Takže nejspíš předbíhám. Omluva
EDU Trainings

Public Relations

IPv4 zastarává, i tak si však zaslouží kvalitní zabezpečení

Znáte souvislost mezi doménami a typickými IP adresami? Není od věci si uvědomit, že zatímco domény jsou určeny pro zjednodušení hledání webové stránky na internetu, IP adresy slouží primárně pro výpočetní techniku, konkrétně pro přesné vyhledání konkrétního serveru nebo počítače.

Pokračování ...


LinuxEXPRES (news 300px)
SAM v kostce 2019
 
 
woo jaw demo hz