Komentáře Srpnové události v LibreOffice

user avatar douby
Odpovědět
Spousta chyb kolem DONATE formuláře libreoffice
22. 09. 2019, 18:28:03
POkusil jsem se finančně přispět na https://cs.libreoffice.org/donate/?pk_campaign=hub , ale nakonec jsem to vzdal. Ten formulář vůbec nepůsobí že by měl odvést svou práci a působí skutečně nedůvěryhodně. Konkrétně ze dvou duvodů. Pokud ve formuláři vyplním jinou částku a pokračuji klepnutím na [platba kartou] v následujícím sdělení figuruje původní výchozí částka "To process your oneshot donation of 39 USD, you are now ..." bez ohledu na to jakou jsem vyplnil. Druhý důvod proč jsem dokončení donate procesu nakonec vzdal jsou volby v roletce měsíční/čtvrtletní/roční u kterýj je výslovně uvedeno že je lze použít pouze s PayPal a přesto jsem mohl klepnout na tlačítko přispět kreditní kartou a následně se do služby stripe.com přenesl požadavek na pravidelnou měsíční platbu, takže jak to je, lze měsíčně přispívat kartou nebo jen paypal ? Tohle bohužel působí nejen nedůvěryhodně ale vyloženě to od platby odrazuje i skalní příznivce. Pokud máte možnost do tohoto formuláře jakkoliv zasáhnout nebo jeho podobu připomínkovat, budu za to rád.
user avatar Zdeněk
Odpovědět
Re:Spousta chyb kolem DONATE formuláře libreoffice
23. 09. 2019, 06:57:52
Díky za zprávu, zjistíme jak se věci mají.
user avatar Zdeněk
Odpovědět
Re:Spousta chyb kolem DONATE formuláře libreoffice
29. 09. 2019, 09:03:36
Díky za nahlášení, opraveno.
user avatar Karmil
Odpovědět
Srpnové události v LibreOffice
27. 09. 2019, 13:41:35
OpenOffice požívam od 2005, kedy sme ešte nemali v práci platený Office 2003 a neskôr novšie. Neviem, a asi nie som si vôbec istý či tvorcovia LO vôer niekedy nakuknú aspoň na tú nejakú novšiu trial (asi 5 dní) verziu MS Office 2016/2019? V práci som si na dočasný PC naištaloval pred rokom LO, aktualizujem pravidelne, teraz 3.6.1. No kvalita je niekde snáď na úrobni MS Office 2002? Vidí to ešte niekto ďalší ...???? Vždy sme plakali, že office "worďácky" dokument vyzerá dobre len na PC kde bol vytvorený. Ale tu s LS, jaksi sme "prakticky" zastali s vývojom. Furt sa riešia sa ikony a blbosti ale stagnáciu jaksi nie.
user avatar Zdeněk
Odpovědět
Re:Srpnové události v LibreOffice
29. 09. 2019, 09:06:12
Podívejte se na vybrané funkce k jednotlivým releasům https://wiki.documentfoundation.org/ReleaseNotes/6.3 a předchozí verze, o stagnaci se opravdu nejedná ...
user avatar neutr
Odpovědět
Srpnové události v LibreOffice
27. 09. 2019, 19:55:51
Nejsem z toho moudrý. Píšete
"na dočasný PC naištaloval pred rokom LO, aktualizujem pravidelne, teraz 3.6.1.".

Nejnovější verze s číslem 3.6.1 je verzí AOO (Apache OpenOffice) a nikoliv Libre Office.

Nicméně jde možná o překlep. Nejnovější verze LO je 6.3.1.

Ale já bych právě toto považoval za výhodu. Vzhled je to poslední co mne nadchne. Když se změní mám okamžitě obavy kde budou nabídky.

Asi byste měl posuzovat podle toho co ten který balík umí - a ne jak vypadá. Všechny dobré programy mají volbu mezi novým menu a tím stadardním na které je uživatel zvyklý. Libre Office má možnost nastavit si různé typy menu. Libre Office jich má včetně toho standardního 6!

Takže pokud máte LibreOffice tak se podívejte ZOBRAZIT > UŽIVATELSKÉ ROZHRANÍ. Pokud máte AOO - pak máte pravdu ale pletete si LO a AOO což znamená že mám pochybnosti o tom, že pracujete s těmito balíky od roku 2005. Tedy je možné že je máte nainsatlované ale nepoužíváte je.

Kritizovat něco o čem nic nevíte není korektní. Tento článek je pouze o LibreOffice a Vy mluvíte s největší pravděpodobností o AOO, nebo jste se spletl ale nabídky LO vůbec neznáte. Odpovídat nemusíte.
user avatar jarinek
Odpovědět
Srpnové události v LibreOffice
30. 09. 2019, 05:33:02
AOO má nejnovější verzi 4.1.7, která byla vydána 3.9.2019. Stránkám www.openoffice.cz to nestálo ani za jedno slovo zmínky o této události. Proč se divím, když někteří ani nevědí, že verze AOO 4 byla vydána před dost dlouhou dobou.
user avatar neutr
Odpovědět
Re:Srpnové události v LibreOffice
30. 09. 2019, 11:08:12
Tak to určitě není. Problém je s přetížeností lidí kteří zprávy a příspěvky dávají na tabuli.

Primárně byste měl postupovat stejně jako doposud, ale stačilo by úplně přidat poznámku do tématu fóra "Co se jinam nehodí" :
https://forum.openoffice.cz/viewforum.php?id=12.

Přes to bych doporučil udělat první pokus tak jak to děláte doposud a pokud to trvá dlouho tak udělat téma v doporučené kolonce.

Dokonce bych měl názor, že by zde měly být i stejné informace o LO. Když bude někdo hledat určitou verzi, tak se při hledání v článcích skutečně ztratí, nebo alespoň řádně zapotí. Zde by stačila jen krátká noticka "vydána nová vreze ..." + odkaz na článek který sem do diskusí nejspíš autor dá.

Například by to usnadnilo identifikaci problému. Často dochází k tomu, že se objeví nějaká chyba (třeba i staro-nová). Takže odtud by šlo rychle nakliknout článek (pokd k této verzi je) a otevřít například informace o opravách chyb které tam bývají uvedené. To znamená že například při nahlašování chyb dáte precizní info o původu - kdy tomu tak bylo/nebylo.

Například je pak možnost aby si uživatel MeteleskuBlesku našel instalaci která fungovala - a to třeba jen podle přibližného času který si pamatuje.

Fórum dle mne sleduje mnohem více lidí nežli takovéto diskuse k článkům které se posouvají stále níž až skončí na okně číslo dvě a to už otevře opravdu jen minimum lidí když něco hledají.

Fórum naopak hodně lidí dostává jako informační email. Tipnu si, že drtivá většina se přijde podívat na fórum a konec (bez upozorňujících emailů). Další jsou ti co hledají - a to zase +/- 70% je z historie fóra a zbytek články, návody ap.

Díky za Vaši snahu a vytrvalost. Mohlo to mne, nebo někoho jiného napadnout už dříve. Určitě by to přivítali i ostatní
SUSE
 
 
woo jaw demo hz