Komentáře Tvorba grafu typu čára v Calcu

user avatar Mira
Odpovědět
Tvorba grafu typu čára v Calcu
19. 07. 2011, 15:16:55
To je vše moc pěkný, ale jak dostanu do popisku osy x/y horní nebo dolní index?
user avatar hanus
Odpovědět
Re:Tvorba grafu typu čára v Calcu
4. 08. 2011, 08:51:17
Myslím si, že přímo přes popisek osy to nepůjde. Budete muset do oblasti grafu na patřičné místo vložit textové pole a v něm si už můžete text formátovat dle libosti.
user avatar Daniel Sedláček
Odpovědět
Tvorba grafu typu čára v Calcu
21. 07. 2011, 17:55:28
Dotaz položte ve fóru, tam se spíše najde odpověď.
user avatar Jakub
Odpovědět
Tvorba grafu typu čára v Calcu
9. 12. 2022, 11:33:57
Sorry za kritiku, ale toto je návod uplně na prd.
Přirovnal-li bych to k nějaké reálné situaci, tak toto mi připomíná, jako by někdo silně demotivovaný, někde ve firmě zaškoloval nováčka k jedné jediné operaci a ten pak bude schopen činit pouze a jedině tuto jedinou operaci, jako cvičená opice a nic víc. "Tady klikni na to, tady na tohle, na taito nemakej, tamhle to musí zůstat vybrané". Ale proč to tak musí být a co jednotlivé funkce dělají mu nevysvětlí. Dostane-li pak tento nováček nějaká složitější data a trochu složitější zadání, bude v háji, protože nebude vědět, co má v nastavení vybrat a nastavit, aby graf vypadal tak, jak si představuje.
Z tohoto návodu jsem třeba vůbec nepochopil, jak přiřadit jednotlivé sloupce (v již existující tabulce s hromadou sloupců, kterou rozhodně nechci překopávat tak, aby požadované sloupce pro graf byly na pozici sloupců A a B v tabulce) jednotlivým osám. To, která osa je vlastně X a která Y se dá náhodně, jako vedlejší produkt, vydedukovat až někde později dle textu a obrázku, ale přímá zmínka o tom na místech v návodu, kde to člověk potřebuje, také není. Takto bych asi mohl pokračovat do nekonečna.
Bez nadsázky: Pokud bych náhodně opakovaně zašrktával funkce a vyplňoval pole v průvodci grafy (který je pro někoho, kdo nikdy graf v Calcu nesestavoval, dosti neintuitivní) s následnou konzultací výsledku, tak toto nastavení grafů pochopím snáze a rychleji, než z Vašeho návodu, jelikož se nebudu zdržovat čtením nicneříkajících frází o zřejmých skutečnostech.
Snad se mi podaří vydžůdžlit něco použitelného, jinak se k metodě pokus/omyl budu muset uchýlit a zde to snad někdo překope do něčeho smysluplného, mezitím.
Tak hodně štěstí.
user avatar noname
Odpovědět
Re:Tvorba grafu typu čára v Calcu
10. 12. 2022, 09:00:20
Dokumentace je k dispozici na https://cs.libreoffice.org/get-help/documentation/
 
 
woo jaw demo hz