Elektronický časopis openMagazin: Dvanáct čísel, ISSN, slušná čtenářská základna a potenciál

openmagazin_perex.png Zdarma a bez omezení šířený elektronický časopis openMagazin dosáhl dvanácti vydání, během roku 2009 si vybudoval čtenářskou základnu a získal ISSN. Do roku 2010 plánuje redakce vizuální změny a zapracování dobrých nápadů od čtenářů. V článku: přímé odkazy na dvanáct skvělých PDF dokumentů ke čtení.  

Mezi stěžejní témata měsíčníku patří novinky z oblasti informačních technologií, problematika bezpečnosti, návody pro používání softwaru, recenze programů a knih a další témata. Časopis kompletuje obecně prospěšná společnost Liberix.

Před rokem se zdálo nereálné, že se domluví tři redakce a nabídnou do společného projektu své klíčové články. Dnes jich je bezmála deset a všechno funguje výborně. Chci všem zúčastněným velmi poděkovat, protože máme doloženo, že magazín našel své čtenáře a ti jsou velmi rádi, že openMagazin existuje. Navíc je ho možné volně šířit, uvedl Vlastimil Ott, ředitel Liberix, o.p.s.

Časopis se věnuje volně šiřitelnému softwaru, např. operačnímu systému GNU/Linux, kancelářskému balíku OpenOffice.org, velkým tématem jsou také webové prohlížeče Firefox, Chrome a další. Články jsou dodávány z redakcí významných českých a slovenských portálů. Čtenáři tak dostávají vše v jednom PDF souboru, u něhož je žádoucí sdílení a kopírování.

openMagazin

Magazín lze zdarma stáhnout z webové stránky http://www.openmagazin.cz/stahnout/, na stránkách jsou k volnému použití také reklamní bannery a loga. Podpořte magazin umístěm odkazu na své stránky.

O Liberixu

Liberix je obecně prospěšná společnost založená za účelem propagace volně šiřitelného softwaru a otevřených technologií. Spolupracuje se vzdělávacími institucemi, neziskovými organizacemi i komerčním sektorem. Věnuje se osvětě, vzdělávání a organizaci propagačních akcí. Společnost sídlí v Olomouci, více informací naleznete na adrese www.liberix.cz, kontakt info@liberix_cz.

(Jako ve škole) Průměr: 1.50 | Hodnotilo: 4
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz