Elektronický časopis openMagazin: Dvanáct čísel, ISSN, slušná čtenářská základna a potenciál

openmagazin_perex.png Zdarma a bez omezení šířený elektronický časopis openMagazin dosáhl dvanácti vydání, během roku 2009 si vybudoval čtenářskou základnu a získal ISSN. Do roku 2010 plánuje redakce vizuální změny a zapracování dobrých nápadů od čtenářů. V článku: přímé odkazy na dvanáct skvělých PDF dokumentů ke čtení.  

Mezi stěžejní témata měsíčníku patří novinky z oblasti informačních technologií, problematika bezpečnosti, návody pro používání softwaru, recenze programů a knih a další témata. Časopis kompletuje obecně prospěšná společnost Liberix.

Před rokem se zdálo nereálné, že se domluví tři redakce a nabídnou do společného projektu své klíčové články. Dnes jich je bezmála deset a všechno funguje výborně. Chci všem zúčastněným velmi poděkovat, protože máme doloženo, že magazín našel své čtenáře a ti jsou velmi rádi, že openMagazin existuje. Navíc je ho možné volně šířit, uvedl Vlastimil Ott, ředitel Liberix, o.p.s.

Časopis se věnuje volně šiřitelnému softwaru, např. operačnímu systému GNU/Linux, kancelářskému balíku OpenOffice.org, velkým tématem jsou také webové prohlížeče Firefox, Chrome a další. Články jsou dodávány z redakcí významných českých a slovenských portálů. Čtenáři tak dostávají vše v jednom PDF souboru, u něhož je žádoucí sdílení a kopírování.

openMagazin

Magazín lze zdarma stáhnout z webové stránky http://www.openmagazin.cz/stahnout/, na stránkách jsou k volnému použití také reklamní bannery a loga. Podpořte magazin umístěm odkazu na své stránky.

O Liberixu

Liberix je obecně prospěšná společnost založená za účelem propagace volně šiřitelného softwaru a otevřených technologií. Spolupracuje se vzdělávacími institucemi, neziskovými organizacemi i komerčním sektorem. Věnuje se osvětě, vzdělávání a organizaci propagačních akcí. Společnost sídlí v Olomouci, více informací naleznete na adrese www.liberix.cz, kontakt info@liberix_cz.

(Jako ve škole) Průměr: 1.50 | Hodnotilo: 4
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 
 
 
woo jaw demo hz