Jak probíhal redesign webu

Začátkem letošního léta jsme začali diskutovat co dál s portálem openoffice.cz. Vlasta Ott měl spoustu nápadů, co všechno by se dalo dělat, a jak by do toho rád šel. A já byl skeptik. Web se mi nezdál tak špatný, aby se musel předělávat. Zdálo se mi, že by úplně stačilo ten starý udržovat a hlavně vydávat nové články. Tak se tedy Vlasta pustil do reorganizace v mezích normy, ale koncem léta přišel znovu. A tentokrát si předělání prosadil.  

Abychom se ujistili v tom, že připravované nápady jsou to co naši čtenáři chtějí, připravili jsme malou anketu. Anketa probíhala celé září a měla slušný ohlas. Upoutávka na anketu vyšla na openoffice.cz, linuxexpres.cz, abclinuxu.cz i na root.cz. Již během prvního dne jsme měli dostatek výsledků, které potvdily zájem o českou wiki openoffice a další nápady na rozšíření. Velmi pozitivní byla i ochota respondendů do wiki přispívat. Překvapením však byl poměr mužů a žen a poměr linux a windows, ale výsledky zatím neprozradím, budou publikovány během října.

Anketa potvrdila Vlastovy návrhy, proto jsme je již během září začali realizovat. Původní odhad byl výrazně kratší, ale do konce září se vše povedlo dokončit. Jednotlivé části webu tvoří tři aplikace. Jako redakční systém byl vybrán Marwel 2.6, který je nasazen i na webu linuxexpres.cz, a který umožnil většinu toho co Vlasta vyžadoval. Částečně bylo nutné vylepšit podporu tagování, ale jinak se jedná o standarní verzi. Pro wiki jsme zvolili aplikaci MediaWiki, kterou většina uživatelů zná z wikipedie a proto by neměl být problém do ni přispívat. Zvažovali jsme také dokuwiki. Volba fóra padla aplikaci FluxBB, která je rychlá a jednoduchá. Vše jsme oblékli do jednotného vzhledu a propojili tak, aby uživatelské účty byly společné.

Projekt to byl velmi zajímavý a doufejme, že také užitečný.

A kdo se na tom všem podílel?

 • šéfredaktor: Vlastimil Ott
 • finance: David Horký
 • realizace projektu: Jirka Vrba
 • grafický návrh: Luděk Janda
 • kaskádové styly: Petr Grochál
 • převod dat a synchronizace uživatelů: Tomáš Lang
 • redakční úpravy: Ivo Vrána, Katka Mahovská a Bára Veselá
 • vývoj redakčního systému: Lukáš Stareček, Marian Lukačovič, Petr Andrýsek, Petr Jajtner, Petr Jurča, Dan Musil, Jakub Dorňák, Ladislav Melichar
 • anketa: Tomáš Hanusek
 • implementace: Dušan Kadavý
 • technické zajištění: Petr Vávra, Jaroslav Slezák, Radek Steiger
No a nyní to bude vás, tak doufáme, že se vám web bude líbit :)

 

(Jako ve škole) Průměr: 2.00 | Hodnotilo: 2
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Jirka Vrba

Jirka Vrba

Jednou se nás učitelka ptala čím bychom chtěli být. Někdo kosmonautem, někdo řidičem tiráku a já chtěl být truhlářem. A paní učitelka mi řekla: "Jiříku, ale ty nemůžeš být truhlářem, ty se dobře učíš". A tak se jsem se nestal tím, čím jsem chtěl být, stal se něčím,čím jsem vlastně ani být nechtěl, ach jo ;)

 
 
 
woo jaw demo hz