Články

Pokud tvoříte rozsáhlejší nebo odbornější text a chcete, aby měl nějakou důstojnou formu a úpravu, měli byste do něj vložit seznam použité literatury. Jeho vytvoření je sice poněkud pracnější, ale v principu jde o celkem jednoduchý proces. V tomto článku se dozvíte, jak postupovat.

 
Vývoj

Microsoft otevírá OOXML SDK

Společnost Microsoft otevírá zdrojové kódy k SDK svého formátu Office Open XML. Co to přinese svobodným kancelářským balíkům?

 

Je tady aktualizovaná verze příručky pro začátečníky ke kancelářskému balíku LibreOffice. Příručka byla přizpůsobena verzi LO 4.2, můžete si ji zdarma stáhnout nebo zakoupit v papírové podobě.

 

Aby se školní děti snáze naučily pracovat s kancelářským balíkem, vznikla speciální verze OpenOffice nazvaná OOo4Kids. Podívejme se na ni trochu blíže.

 

Studie Open Source Observatory and Repository ukazuje, že nekompatibility v různých verzích formátu OOXML působí komplikace nejen u svobobných kancelářských balíků, ale i u těch proprietárních, pro které tento formát vznikl.

 
LibreOffice

LibreOffice 4.2.5

Je tady LibreOffice 4.2.5, před pár dny byla vydána také verze 4.3 RC1.

 

Německé město Lipsko přechází na kancelářské balíky Apache OpenOffice a LibreOffice. Nyní už běží na většině z 4 300 počítačů. Cílem migrace je snížit náklady a odstranit závislost na dodavateli.

 
LO_Writer.png

Jak vytvářet rejstříky v programu Writer

V OpenOffice a LibreOffice se setkáváme se třemi operacemi, které jsou si poměrně značně podobné – tvorba obsahů, rejstříků a položek použité literatury. Tvorbě obsahu i rejstříků jsme se již v dřívějších článcích věnovali, nicméně ne zcela do hloubky. V tomto článku tedy poznatky dáme dohromady.

 
 
 
woo jaw demo hz