Články

Český lokalizační tým kancelářského balíku OpenOffice.org hledá nové členy. Chcete se zapojit do jednoho z největších Open Source projektů? Chcete se setkat se zajímavými lidmi? Něco dokázat? Pomoci ostatním? Dostat se na mezinárodní konference? Udělat si přátele mezi IT odborníky doma i v zahraničí? Nyní máte jedinečnou šanci!

 

O tom, jaké mají zkušenosti s používáním OpenOffice.org na MěÚ Blansko, se můžete dočíst v tomto článku.

 

Na serveru Grafika si můžete přečíst o základních i rozšiřujících možnostech exportu do PDF v OOo

 

Sháníte jednoduchý prohlížeč dokumentů ve formátu OpenOffice.org nebo OpenDocument? Pak by vás mohl zajímat program Visioo-Writer . Prozatím umožňuje jen prohlížení textových dokumentů (.sxw a .odt), ale doufejme, že další typy přibudou. Program funguje ve Windows a Linuxu.

 

Nejčastěji používanou součástí je pro mnoho uživatelů textový procesor, který se jmenuje Writer. Je zcela a plně srovnatelný s editorem Microsoft Word. Práce se styly je jeho přirozenou součástí. Styly vám totiž ušetří námahu.

 
writer.png

Základy: Formátování textu ve Writeru

Zřejmě nejčastěji používanou součástí balíků je pro mnoho uživatelů textový procesor, který se jmenuje Writer. Je zcela a plně srovnatelný s editorem Microsoft Word. V tomto článku si ukážeme zcela základní způsoby formátování textu.

 

Na stránce http://books.evc-cit.info/odf_utils/ najdete různé užitečné knihovny a aplikace pro práci s formátem OpenDocument. Nejnovější z nich jsou XSLT šablona a program v Ruby pro převod textového dokumentu ODT na XHTML.

 

Prvních deset částí seriálu o makrech v OpenOffice.org, který vychází na serveru Inet.sk si můžete stáhnout ve formátu PDF.

 
 
 
woo jaw demo hz