3D modely a scény v Impressu

Impress Program Impress v LibreOffice 4.3 umožňuje vkládat do prezentací trojrozměrné modely a celé scény, a to nejen statické, nýbrž i animované.  

Jednou z poměrně málo zmiňovaných novinek LibreOffice 4.3 je možnost vkládat trojrozměrné modely a scény (statickýc, ale i animovaných) do prezentací v programu Impress. Je k dispozici ve verzích pro Windows a pro Linux. Pro vkládání se používá formát gITF, omezeně podporovány jsou také formáty COLLADA (DAE) a KML/KMZ.

Zolnai Tamás, jeden ze spoluautorů této funkce, ve svém blogu ukazuje, jak mohou takové trojrozměrné prezentace v praxi vypadat. Pro úspěšné fungování je potřeba podpora OpenGL 3.0 – pokud není k dispozici, místo modelu se zobrazí pouze otazník.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz