Blíží se vydání LibreOffice 6.0

LibreOffice 6.0 Na přelom ledna a února se chystá vydání další verze LibreOffice s označením 6.0. Jako vždy v něm bude spousta novinek a vylepšení.    

Při této příležitosti byl uskutečněn rozhovor se Sophií Gauter, která je členkou lokalizačního týmu a stará se o rozšíření LibreOffice do co nejvíce jazyků. Překladatelé většinou využívají pro překlady lokalizační nástroj Pootle, není to však vyžadováno. Vedení lokalizačního týmu se snaží přizpůsobit lokalizátorům a usnadnit jim práci s překlady už tím, že dává volnou ruku pro výběr lokalizačního nástroje.

Účastníci konference LibreOffice 2016 v Brně – Sophie Gauter třetí zprava Účastníci konference LibreOffice 2016 v Brně – Sophie Gauter třetí zprava

Český lokalizační tým vede Stanislav Horáček. Zájemci, kteří by chtěli přispět a vypomoci s překlady, se mohou hlásit na adrese lokalizace@cz_libreoffice_org. Překladatelé pro jiný než český jazyk najdou kontakty na svůj lokalizační tým na  wiki.

A na co se Sophie v nové verzi těší? Podle ní se udělala velká práce na uživatelském rozhraní, resp. na jeho přizpůsobitelnosti. Další velkou metou je PGP podepisování dokumentů a v neposlední řadě vylepšený systém nápovědy. To samozřejmě není zdaleka všechno, v nové verzi budete moci otáčet obrázky ve Writeru, ve správci symbolů si budete moci přidávat oblíbené znaky a spoustu dalšího.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních sítí těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation.

 

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz