IBM podporuje Apache OpenOffice

Apache OpenOffice Firma IBM sice ukončila vývoj balíku IBM Lotus Symphony (založeného na OpenOffice.org), nyní však podporuje kancelářský balík Apache OpenOffice.  

IBM Lotus Symphony byl kancelářský balík odvozený od OpenOffice.org. Lišil se především jiným uživatelským rozhraním, jehož část (postranní panely) dostala i do Apache OpenOffice 4.0. Firma IBM však nyní podporuje právě tento balík a doporučuje ho pro migraci z Microsoft Office 2003.

Podpora Apache OpenOffice ze strany IBM má několik podob. V první řadě společnost přispívá přímo do kódu balíku. Dále je to přímá podpora pro firmy, zajišťující například jediné kontaktní místo pro řešení veškerých záležitostí okolo tohoto balíku, včetně integrace s nástroji IBM Docs and IBM SmartCloud Docs. Další významnou oblastí jsou konektory pro IBM Connections (platforma pro kooperaci a sociální sítě). 

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Komentáře

user avatar neutr
Odpovědět
IBM podporuje Apache OpenOffice
5. 11. 2013, 18:09:10
To vypadá dobře. Velice zajímavé je tohle :
"Dále je to přímá podpora pro firmy, zajišťující například jediné kontaktní místo pro řešení veškerých záležitostí okolo tohoto balíku, včetně integrace s nástroji IBM Docs and IBM SmartCloud Docs."
- Už se u nás projevila nějaká podobná aktivita?
user avatar Lukáš Jelínek
Odpovědět
Re:IBM podporuje Apache OpenOffice
5. 11. 2013, 18:42:12
To bohužel nevím. Pátral jsem po těch možnostech certifikace (na které se někdo ptal), ale odpověď jsem zatím nezískal.
user avatar MeeGo no future
Odpovědět
IBM podporuje Apache OpenOffice
5. 11. 2013, 18:29:52
Jediný dotaz: proč štěpí síly a nepodporují ambicioznější LibreOffice?
user avatar Lukáš Jelínek
Odpovědět
Re:IBM podporuje Apache OpenOffice
5. 11. 2013, 18:45:27
Správná otázka, ale na tu by měl odpovědět někdo z IBM. Vzhledem k tomu, že si v nějakém vyjádření pochvalovali Apache License, tak jeden z důvodů může být toto. Svou roli může hrát i to, že LO cílí na rychlý vývoj, kdežto AOO na stabilitu. A konečně do AOO byl zapracován postranní panel ze Symphony, kdežto do LO ne - je možné, že je v ASF větší ochota přijímat kódy poskytované IBM. Ale to všechno jsou jen mé spekulace.
user avatar .
Odpovědět
Re:IBM podporuje Apache OpenOffice
9. 11. 2013, 10:16:29
Protoze je nesmirne nestabilni a neporadi si ani s vlastnimi makry ze starsi verze. Takovy problem jsme u AOO nemeli 5 let, s LO to je u kazde verze.
user avatar Jakub
Odpovědět
IBM podporuje Apache OpenOffice
1. 02. 2015, 12:11:23
Proč nedokáže textový dokument OpenOffice normálně vložit obrázek??
user avatar Lukáš Jelínek
Odpovědět
Re:IBM podporuje Apache OpenOffice
1. 02. 2015, 16:12:44
Co znamená "nedokáže normálně vložit" (nic to nedělá, hlásí to chybu...)? Jaký obrázek (jaký formát)? Jak vložit (přes schránku, přes nabídku Vložit...)?

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz