Konference o Drupalu: Odborníci se sjedou do Prahy

Konference DrupalCon Prague se uskuteční v Kongresovém centru Praha ve dnech 23.-27. září 2013.  Drupal je univerzální software pro vytváření webových stránek a portálů, používá ho např. Bílý dům.  

Hlavní témata a řečníci:

Dries Buytaert: zakladatel Drupalu a lídr celého projektu bude diskutovat nadcházející spuštění a marketing zatím nejsilnější verze Drupalu: Drupalu 8.

Lisa Welchman: celosvětově proslulá expertka v oblasti web governance se podělí o svoje zkušenosti. Firmám na celém světě pomáhá navrhovat a zlepšovat komplexní multi-stakeholder digitální operace prostřednictvím metod digitálního řízení.

Aral Balkan: designér zaměřený na user experience. Do open source vnáší designové myšlení. Jeho cílem je vytvořit novou kategorii technologií: design-led open source.

Podrobnosti týkající se klíčových přednášek najdete na adrese: https://prague2013.drupal.org/node/2743/

DrupalCon je největší celosvětová akce zaměřená na rozšiřování dovedností v Drupalu, využití Drupalu jako silného nástroje pro podnikání a marketing a navazování kontaktů v prosperující softwarové komunitě.

“Velice se snažíme nabídnout účastníkům DrupalConu dovednosti a znalosti, které mohou ihned použít ve své práci,” říká Holly Ros, výkonná ředitelka Drupal asociace. “Je vzrušující, že se můžeme pochlubit tak silnou sestavou klíčových přednášek, vztahujících se k tématům, která naše účastníky zajímají”.

O Drupal asociaci

Drupal asociace se věnuje podpoře Drupal open source projektů. Na Drupalu jsou založeny miliony webů a softwarových aplikací, od osobních blogů po rozsáhlé portály, weby velkých vydavatelství, univerzit a vládních projektů, například webové stránky The Economist, Examiner.com či web Bílého domu. Na Drupalu soustavně pracuje komunita lidí z 228 zemí, kteří hovoří 181 jazyky. Drupal asociace poskytuje infrastrukturu a finanční i organizační podporu pro rozvoj Drupal komunity, pomáhá s online spoluprací prostřednictvím http://drupal.org, pořádá DrupalCon a další mezinárodní akce. Prostředky na podporu těchto programů pocházejí především z členských a sponzorských příspěvků a darů. Podrobnosti týkající se Drupal asociace, Drupalu a možností zapojení najdete na adrese https://association.drupal.org.(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Komentáře

user avatar Petr Valach
Odpovědět
Konference o Drupalu: Odborníci se sjedou do Prahy
17. 08. 2013, 22:35:56
Dáváte přednost Drupalu nebo WordPressu?
user avatar Petr Neudek
Odpovědět
Konference o Drupalu: Odborníci se sjedou do Prahy
18. 08. 2013, 20:28:24
Petře já jsem na WP a Plastic má také stránky kde ho doporučuje. O Drupalu jsem sice slyšel, ale nevím jestli je to vůbec nějaké free řešení. Myslím, že ho WordPress dávno převálcoval alespoň v oblasti blogů.
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Re:Konference o Drupalu: Odborníci se sjedou do Prahy
18. 08. 2013, 22:10:32
Na Drupalu jede např. web naturista.cz, který spravuje Jirka Bernášek. Ondyno na jednom nahatém koupání jsme na to nahodili řeč a svěřoval se s nejrůznějšími problémy, jaké s tím má. Protože to jsou skoro dva roky, už si nic nepamatuju.

Jeden můj třináctiletý kamarád využil toho, že jsem pro nás koupil doménu exospace.cz, a hned tam (sám a bez pomoci, vždyť tomu nerozumím) nasadil wordpress. Takže snad z toho něco bude :-) Vlastovu publikaci jsem prolítnul (nikoliv však zběžně :-)) a našel jsem tam docela zajímavá upozornění. Tak nám držte palce, třeba z toho něco vznikne ;-)

www.exospace.cz
valach@exospace.cz

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz