LibreOffice Calc dostává vícevláknovou podporu

Calc Do programu LibreOffice Calc byla přidána počáteční podpora vícevláknového běhu. Urychlí se tak výpočty na systémech s více procesorovými jádry, kde se nepoužívá OpenCL.  

Podpora OpenCL umožňující urychlit výpočty přesunem na grafické procesory se v programu Calc z balíku LibreOffice používá už poměrně dlouho. Na systémech, kde OpenCL využít nelze, ale dosud výpočty běžely v jediném procesorovém vlákně a nemohlo se tak využít toho, že mají dnes procesory běžně více jader.

To se ale nyní mění. Tor Lillqvist a Dennis Francis z firmy Collabora přidali do zdrojových kódů LibreOffice počáteční podporu pro vícevláknový běh. Podpora je zatím jen experimentální a zapíná se proměnnou prostředí CPU_THREADED_CALCULATION.

(Jako ve škole) Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 3
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

Seznamte se s českou doménou

Máte vlastní doménu nebo se chystáte ji zaregistrovat? Myslíte také na její důkladné a profesionální zabezpečení? Spojte se s profesionály.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz