Nový systém nápovědy v LibreOffice více zapojí video

LibreOffice Nový systém nápovědy v LibreOffice (v online verzi implementovaný pro verzi 6.0) bude obsahovat odkazy na multimédia. Tím se rozumí výukové tutoriály, které budou dostupné na YouTube. Uživatelé tak získají rychlejší a interaktivnější informace o daném tématu.  

Videa budou krátká, v rozsahu jednotek minut. Aby plnila svůj účel, musejí být profesionálně připravena, opatřena titulky (aby je mohli sledovat uživatelé z různých zemí) a přizpůsobena k prohlížení na přenosných zařízeních. Tato novinka se týká offline i online nápovědy. Jak bude vypadat v praxi, se můžete podívat na demo.

I čeští zájemci se mohou pustit do dokumentace LibreOffice. V případě zájmu se podívejte do národní stránky projektu.

Google Summer of Code

Společnost Google ve spolupráci s LibreOffice organizuje tradiční program Google Summer of Code. V rámci něj Google financuje vysokoškolské studenty, zapojených do open-source a svobodných projektů. Studenti v tom nejsou sami, pomáhají jim zkušení mentoři. Přihlášky pro letošní ročník již sice byly ukončeny, nicméně se můžete podívat na wiki, jaké akce se chystají a jak se do projektu zapojit třeba příští rok.

(Jako ve škole) Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 1
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
AEC Kariéra Volné pozice
Petr Valach

Petr Valach

OpenOffice používám od roku 2004, od roku 2011 LibreOffice. Od roku 2009 píšu články pro OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz.

 

Public Relations

Chtějte to, na co se můžete spolehnout

Přemýšlíte nad tím, co byste měli udělat pro to, aby na Vaše stránky zavítalo více návštěvníků? Tak to se můžete spolehnout na jedno velice efektivní řešení.

Pokračování ...


Tiskárna Brno (CCB)
 
 
woo jaw demo hz