Ohlédnutí za měsícem LibreOffice

Nadace The Document Foundation, která spravuje vývoj LibreOffice, shrnuje akci Květen – měsíc LibreOffice.  

O akci jsme vás informovali dříve. Různým způsobem přispělo (prozatím nahlášených) 336 fanoušků (jejich přehled zde). Ti obdrží sadu samolepek, které si mohou nalepit například na počítač, na jízdní kolo a podobně a dodatečně projekt propagovat. Patříte-li mezi ně, kontaktujte Mikea Saunderse na adrese mike.saunders@documentfoundation_org a nahlaste mu svou adresu, na kterou vám budou nálepky zaslány.

V květnu 2018 se však udály i další aktivity kolem LibreOffice:

  • Nepálská komunita, která se z počtu dvou rozrostla na 35 lidí, v průběhu jara přeložila do nepálštiny kompletně celý LibreOffice Online a tisíce řetězců v LibreOffice.
  • Byly vydány verze 5.4.7 a 6.0.4.
  • Zájemci o přispění do projektu LibreOffice mohou navštívit nově vytvořenou stránku pro dobrovolníky.
  • Dokumentační tým vyhlásil týden revizí, jehož úkolem bylo projít všechny kapitoly manuálu pro začínající uživatele.
  • Komunita odpovědná za řízení kvality vyhlásila „hon“ na bugy ve verzi 6.1. Té bychom se mohli dočkat v srpnu 2018. Na novinky a vylepšení se můžete podívat na wiki. Těšit se můžete rovněž na tradiční přehled i na naší stránce.

A na závěr jedna zajímavost a unikátní vlastnost LibreOffice, která bude zajímat všechny, kteří mají nějaké starší dokumenty v dnes již nepoužívaných formátech. LibreOffice nyní podporuje přes 150 formátů. Kromě běžně používaných formátů jde i o ty „archaické“. Uživatelé LibreOffice tak mohou aplikaci využít jako konvertor pro soubory, jež dnes v žádném jiném programu neotevřou.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 3
 

Komentáře

user avatar zvedavec
Odpovědět
Ohlédnutí za měsícem LibreOffice
22. 06. 2018, 13:04:57
Vyšla teď někdy 6.0.5.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních sítí těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation.

 
IT Systems - předplatné

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz