Vychází LibreOffice 6.3.4 a Collabora Office pro Android

LO.png Nadace The Document Foundation ohlásila vydání dalšího opravného balíčku LibreOffice. Collabora vydává mobilní verzi Collabora Office pro Android. Spolek Otevřená města podpořil vývoj LibreOffice.  

LibreOffice 6.3.4

Tradičně uprostřed plánovaného release okna (12. 12. 2019) vychází opravná verze LibreOffice 6.3.4. Tato verze opravuje 126 chyb (jejich souhrn zde a zde) a je z řady Fresh, je tedy určena pro nadšence a zájemce o nové funkce, ne pro korporátní nasazení. Novou verzi můžete stahovat ze stránky LibreOffice.

Collabora Office na Androidu

Společnost Collabora oznamuje vydání beta verze aplikace Collabora Office for Android. Jde o androidí verzi obdobné aplikace pro iOS. Aplikace je postavena na zdrojovém kódu Collabora Office 6.2 a jejích technologiích, tedy CSS a Java Scriptu. Sdílení společného kódu znamená snížení počtu oprav – jedna oprava má dopad na webovou i obě mobilní aplikace. Collabora Office na rozdíl od LibreOffice Viewer umožňuje dokumenty nejen zobrazit, ale i editovat. Collabora avizuje, že k editaci stačí jedna ruka.

Ukázka Collabora Office for Android – modul Writer Ukázka Collabora Office for Android – modul Writer

Otevřená města pomáhají vývoji LibreOffice

Spolek Otevřená města oznamuje dokončení tří commitů pro LibreOffice:

  • Spolek spolufinancoval implementaci exportu do formátu PDF/A-2. Tento formát je vyžadován mj. metodikou pro spisovou službu. LibreOffice od verze 6.3 umožňuje export do formátu PDF/A-2.

  • Podařilo se opravit tiskový výstup z aplikace VERA Matrika. Oprava je nasazena i pro verze LibreOffice 6.4. Do věci se zapojilo i ICT oddělení Nového Města na Moravě, jehož pracovníci provedli videokonferenci s vývojáři.

  • Třetí oprava se týkala agendového systému VITA.

Obě zmíněné opravy se týkaly zlepšení kompatibility LibreOffice s formátem Microsoft Office. Přitom požadavky měst a městských částí bývají často velmi nekompromisní, co se fidelity týče. Toto je tedy příspěvek pro zlepšení interoperability mezi Microsoft Office a LibreOffice.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 5
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce twitterových účtů těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation.

 

Public Relations

SOS Security Week - interaktivní webináře

SophosOblíbený Security SOS Week je zpátky! … na přelomu června a července proběhne další ze série Security SOS Week, která vám pomůže zjistit, jak efektivně ochráníte vaši IT infrastrukturu před hackery a že malware je zpět v plné síle a i bezpečnost vašeho soukromí má dvě strany jako mince.

Pokračování ...


Siemens

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz