Jak vytvořit seznam použité literatury

LO.png Seznam použité literatury můžete vytvořit dvěma způsoby. Jak na to, uvidíte v následujícím videu.  

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 5
 

Komentáře

user avatar Petr Valach
Odpovědět
Jak vytvořit seznam použité literatury
30. 05. 2012, 02:30:08
No páni :-))) moc děkuji. Přiznám se, že toto je jedno z velkých témat, která pořád odkládám. A tohle video je úžasná berlička k pochopení :-)) díky moc.
user avatar Mach
Odpovědět
Jak vytvořit seznam použité literatury
30. 05. 2012, 08:39:29
O této funkci textových editorů mají uživatelé mizivou povědomost. A používat jí umí tak jeden ze sta. Čistě technicky je tutorial srozumitelný, problematizovat se začne v okamžiku, kdy potřebujete dodržet citační pravidla dle normy ČSN ISO 690 (01 0197) platné od 1. dubna 2011. Mohu vám garantovat, že je mnohem energeticky i psychicky méně náročnější vytvořit citace a bibliografie ručně bez použití zabudovaných nástrojů text. editorů (Writer i Word). Pokud vám na normě nezáleží, pak ho klidně používejte.

A ještě jedno upozornění: generátor na citace.com NEgeneruje validní odkazy i když tvrdí opak!

Proč to sem vše píšu? Aby pisatelé akademických prací nejásali předčasně. I tak za video děkuji. Přiznám se, že ani já se s touto funkcí moc nekamarádím.
user avatar zvedavec
Odpovědět
Re:Jak vytvořit seznam použité literatury
30. 05. 2012, 13:38:52
Tak to je pravda, ze maji mizivou povedomost, ale na druhe strane, ne kazdy pise publikace, kde musi pouzit slozity seznam pouzite literatury.
user avatar kakov
Odpovědět
Re:Jak vytvořit seznam použité literatury
19. 05. 2017, 22:11:55
lze vytvořit i citace přesně dle ČSN, jen se musí nastavit správně sestava rejstříku (nespoléhat na nativní nastavení) a dodržet určitá pravidla pro vkládání knih do seznamu.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Irena Šafářová

Irena Šafářová

Irena Šafářová

 

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz