Komentujte: Apache OpenOffice Distributor Best Practices

Apache OpenOffice ASF zveřejnila draft dokumentu popisující nejlepší praxi při distribuci balíku Apache OpenOffice a vyzývá ke komentování.  

Apache Software Foundation zveřejnila na svém webu draft dokumentu Apache OpenOffice Distributor Best Practices. Jeho cílem je dát distributorům kancelářského balíku Apache OpenOffice stručný návod, jak při šíření balíku nejlépe postupovat.

Kdo najde v draftu něco, co by se dalo vylepšit, přidat nebo naopak odebrat, nechť to najevo formou komentářů k blogpostu nebo do e-mailové konference. Lhůta pro komentování skončí 15. ledna 2014.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Komentáře

user avatar neutr
Odpovědět
Komentujte: Apache OpenOffice Distributor Best Practices
7. 12. 2013, 18:50:45
Podle mne je to ekvivalent odezvy na činnost LO. Ale to co je tam jen naznačeno mezi řádky mi nahání husinu.
Už delší dobu se objevují různé zprávy o zavirování MS office. Některé jsou z let 2009 (nevím o starších). Zato se dá sem tam narazit na náznak, že takový vir může běhat také na OpenOffice (tedy jak AOO, tak LO). No a právě něco takového mi říká ten článek mezi řádky.
Zadejte vyhledávání typu "virus MS office" a podobně. Uvdíte sami. nebo mrkněte sem. Tady na něj narazil Linuxák. http://security.stackexchange.com/questions/36475/virus-affecting-ms-office-files
user avatar Lukáš Jelínek
Odpovědět
Re:Komentujte: Apache OpenOffice Distributor Best Practices
7. 12. 2013, 20:24:58
Makroviry v MS Office nejsou nic nového, existují téměř tak dlouho jako samotná makra. Jakýkoli dokument s makry je potenciálně nebezpečný, i když antivirové programy dokáží většinu makrovirů najít. Makra samozřejmě ohrožují i AOO a LO, ale standardně je většina maker blokována (jsou povolena jen podepsaná makra z důvěryhodných zdrojů). Problém může nastat ve chvíli, kdy někdo chce používat makra v nějakém dokumentu a vyřeší to globálním povolením všech maker, které pak zůstane aktivní.

Jinak ten bod 3 z Best Practices se týká něčeho jiného. Jde o kontrolu proti zavirování instalačního balíčku běžným virem, který napadá spustitelné soubory. Kontrolní součet je dobré ověřovat i v rámci ochrany proti cílené úmyslné změně útočníkem, který by tam mohl vložit například nějaký backdoor nebo něco takové (je to tedy obecně ochrana proti malwaru, nemusí jít jen o klasické viry).

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz