Převádějte své dokumenty online

newsletter.png Newsletter rozeslaný 28. března 2012.  

Dobrý den,

tento newsletter vám zasíláme jako uživateli registrovanému na portálu OpenOffice.cz. Můžete si ho případně odhlásit.

Převody mezi formáty

V dnešním newsletteru bychom vás rádi upozornili na několik webových služeb, které dokážou převádět různé soubory do různých formátů. Můžete toho využít v případě, kdy nemáte k dispozici požadovaný software. Píšeme o těchto službách proto, že kromě mnoha jiných typů souborů podporují také OpenDocument Format.

Obě služby umožňují převádět zvuky, obrázky, videy, dokumenty, archivy:
http://www.online-convert.com
http://www.zamzar.com

TIP: Chcete-li vidět, jak bude váš dokument vypadat v jiném kancelářském softwaru, zkuste službu http://officeshots.org (vyžadována registrace).

Podpořte svobodu otevřených formátů

Každý rok 28. března se připomíná Den svobody dokumentů (Document freedom day). Smyslem je upozornit na fakt, že otevřenost a nezávislost datových formátů je předpokladem pro možné budoucí zpracování dat, která do nich ukládáme.
Jinými slovy - data uvězněná v uzavřených formátech, jako jsou doc nebo docx - jsou pod kontrolou výrobce softwaru, nikoliv autora dokumentu. To je bezesporu nevýhodná situace. Podpořte proto otevřené formáty:

Podporujte otevřené dokumenty, nabízejte svobodný kancelářský balík!

Děkujeme,

redakce@openoffice_cz

P.S. Vhodnou formou podpory může být také váš dar pro OpenOffice.cz, který se touto prací dlouhodobě zabývá. Děkujeme.(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 
 
 
woo jaw demo hz