Převádějte své dokumenty online

newsletter.png Newsletter rozeslaný 28. března 2012.  

Dobrý den,

tento newsletter vám zasíláme jako uživateli registrovanému na portálu OpenOffice.cz. Můžete si ho případně odhlásit.

Převody mezi formáty

V dnešním newsletteru bychom vás rádi upozornili na několik webových služeb, které dokážou převádět různé soubory do různých formátů. Můžete toho využít v případě, kdy nemáte k dispozici požadovaný software. Píšeme o těchto službách proto, že kromě mnoha jiných typů souborů podporují také OpenDocument Format.

Obě služby umožňují převádět zvuky, obrázky, videy, dokumenty, archivy:
http://www.online-convert.com
http://www.zamzar.com

TIP: Chcete-li vidět, jak bude váš dokument vypadat v jiném kancelářském softwaru, zkuste službu http://officeshots.org (vyžadována registrace).

Podpořte svobodu otevřených formátů

Každý rok 28. března se připomíná Den svobody dokumentů (Document freedom day). Smyslem je upozornit na fakt, že otevřenost a nezávislost datových formátů je předpokladem pro možné budoucí zpracování dat, která do nich ukládáme.
Jinými slovy - data uvězněná v uzavřených formátech, jako jsou doc nebo docx - jsou pod kontrolou výrobce softwaru, nikoliv autora dokumentu. To je bezesporu nevýhodná situace. Podpořte proto otevřené formáty:

Podporujte otevřené dokumenty, nabízejte svobodný kancelářský balík!

Děkujeme,

redakce@openoffice_cz

P.S. Vhodnou formou podpory může být také váš dar pro OpenOffice.cz, který se touto prací dlouhodobě zabývá. Děkujeme.(Jako ve škole) Průměr: 3.33 | Hodnotilo: 3
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz