Komentáře Funkce pro hledání a párování buněk v Calcu

user avatar Jitka
Odpovědět
Funkce pro hledání a párování buněk v Calcu
27. 09. 2011, 14:56:23
Parádní článek, moc pomohl. Díky
user avatar Jiří D.
Odpovědět
Funkce pro hledání a párování buněk v Calcu
21. 03. 2014, 18:14:39
Dobrý den, jaká funkce mi pomůže a jak, vytvořit interaktivní formulář na vyplňování ke konkrétnímu jménu třeba telefon a mail ? Příklad když do jedné buňky vyberu s roletky jméno osoby tak do dalších buněk v listu se mi vyplní další údaje o osobě třeba ten telefon. Chápu to že musím mít někde v listu uležené ty telefony přiřazené k osobě ale jak to propojím aby OpenOffice věděl kam co doplnit a do jaké buňky při zadání konkrétní osoby z roletky. Děkuji
user avatar lp.
Odpovědět
Funkce pro hledání a párování buněk v Calcu
21. 03. 2014, 23:13:54
To je fór? Pokud ne, tak si přečti článek nad dotazem.
user avatar Jirka
Odpovědět
Funkce pro hledání a párování buněk v Calcu
22. 10. 2014, 19:29:53
Díky moc za článek, vzorec IF - ISNA - VLOOKUP mě vytáhl z bryndy :)
user avatar lp.
Odpovědět
Re:Funkce pro hledání a párování buněk v Calcu
23. 10. 2014, 16:44:07
Pokud používáš některou z posledních verzí calcu, tak se podívej na funkci IFNA (v době psaní článku nebyla implemntována)
user avatar michal
Odpovědět
Funkce pro hledání a párování buněk v Calcu
25. 09. 2019, 08:15:53
Prosím o radu. Funkce VLOOKUP mi fungovala. Ale ted v jiném souboru mi jde jen první řádek. Tam mi hodnotu najde, když ale natáhnu vzoreček do dalších řádku, tak mi to nefunguje. Proč??
user avatar kamlan
Odpovědět
Re:Funkce pro hledání a párování buněk v Calcu
25. 09. 2019, 14:08:21
To je dotaz spíše do fóra. Nejlépe kdybyste tam připojil i ukázkový soubor (lze např. nahráním na uloz.to a uvedením odkazu) a popsal jak natahujete ten vzoreček do dalšího řádku (přetažením za růžek nejspíše).
Ale možná vám může chybět znak $ v adrese buňky (třeba jen A3 namísto $A$3 a natahování do jiných buněk to pak mění adresu - např. kdybyste do B3 dal =A3, tak přetažením do B4 by vzniklo =A4 namísto požadovaného "stejného A3" neboli $A$3).
user avatar Petra
Odpovědět
Funkce
1. 10. 2019, 14:58:17
Prosím existuje funkce, kdy mám dvě tabulky. Obě mají dva sloupce. V jednom sloupci u obou tabulek jsou shodné některé symboly. V druhém sloupci jsou různá čísla. Na základě těchto symbolů potřebuji aby se mi přetáhly čísla z jedné tabulky do té druhé a nahradila ty čísla. Snad je to dost srozumitelné. Nevíte jestli to umí nějaká funkce?
user avatar neutr
Odpovědět
Re:Funkce
1. 10. 2019, 17:07:45
Tohle není snadné vysvětlit ale lze to udělat a pokud tomu správně rozumím tak vícero způsoby.

Ale není to na diskusi zde. Tahle rubrika je k úplně jinému tématu - konkrétně k článku u kterého je vedena.

Tohle je typické téma pro fórum. Přihlašte se jako nový uživatel (pokud už nejste registrovaná) a založte nové téma tématu Calc kde je prostor na takovéhle téma.

Tady se dá čekat že dojde třeba na ten VLOOKUP ale k tomu je pár detailů - nejsou tam možné duplicity? nejspíš se jedná o změny ceníku nějakého eshopu. K tomu řeknu jen tolik že pokud nejsou vyhledávací parametry shodné (znaky ve vyhledávaných výrazech - kolik shodných znaků se musí najít? - jsou to alespoň unikátní celá slova?). Sem už ale neodpovídejte.

Většinou takové téma potřebuje upřesnění. Představte si 2-10 odpovědí za sebou pod každým z příspěvků zde - za 10 let.

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz