Odpovědět Jak přispívat do LibreOffice II – Česká lokalizace: Pootle a hlášení chyb 19. 02. 2014, 11:30:37
Velmi poučné a docala zajímavé. V nedávné době jsem narazil na určitý problém právě v souvislosti nikoliv na překlad, ale na logiku terminologie. Jednalo se sice o poměrně banální záležitost "styl obrázku" ve Writeru, ale vyvolalo to dost obsáhlou výměnu názorů.
Styl obrázku je diskutabilní i pro Draw, natož pak pro Writer, který není primárně určený k úpravám (editaci) obrázků. Přes to Writer obsahuje několik funkcí pro úpravu bitmapových obrázků, protože je potřeba někdy něco "doladit" aby esteticky obrázek "sedl" do konceptu (textu). Je to proto, že Draw není bitmapový, ale vektorový.
Přes to, že tedy "nějaké funkce" pro úpravy obrázků Writer obsahuje, nelze hovořit přímo o "úpravě stylu pro obrázek". V nabídce "Styl" existuje styl "rámce" a jeden jeho podnadpis má název "obrázek". Když se to rozklikne, je vidět, že je to styl rámce, ale z nápovědy se k termínu "styl obrázku", nebo "styl obrázek" nedá dopracovat. V podstatě je to vytržené z logiky hledání v nápovědě a ví to opravdu jen ten, kdo s tím pracuje.
zvedavec
Odpovědět Jak přispívat do LibreOffice II – Česká lokalizace: Pootle a hlášení chyb 19. 02. 2014, 13:01:11
Nedá mi to a v zájmu objektivity doplním, že problém s daným výrokem a stylem měla množina čtenářů čítající toliko Vás :-).
Odpovědět Re:Jak přispívat do LibreOffice II – Česká lokalizace: Pootle a hlášení chyb 20. 02. 2014, 20:01:36
Na stylu rámce nazvaném "Obrázek" skutečně nic nelogického nevidím...
Pro úplnost dodám, že v Impressu a Draw existuje kategorie "Grafické styly", pomocí nich se dají některé vlastnosti obrázků nastavit.