Komentáře Kopírování dat

user avatar Roman Striš
Odpovědět
Kopírování dat
15. 10. 2013, 11:48:10
Pokouším se vytvořit makro, přestože je vůbec neovládám. Mám dotaz: Lze k těmto funkcím přidat další, která porovná kopírovanou část a v případě že nalezne shodu, kopírování přeskočí?

Jde o to, že mám tabulku, do které dopisuji stav výroby. Jednou týdně si vyexportuji novou tabulku a musím složitě vyhledávat, které zakázky přibyly a ty ručně kopírovat po řádcích. V původním dokumentu, i v novém, jsou všechny zakázky, ale kdybych použil tu novou verzi, nebudou v ní ony poznámky dopsané průběžně.

Takže hledám něco, co otevře dokument 1 a dokument 2, načte řádek jedna z dokumentu 2 a vyhledá dle jednoho pole, zda tento řádek již v dokumentu 1 figuruje. Jestliže ano, pokračuje řádkem 2. Jestliže nefiguruje, celý jej nakopíruje a vloží do dokumentu 1.
user avatar Daniel Sedláček
Odpovědět
Re:Kopírování dat
16. 10. 2013, 19:59:52
S makrem Vám pomůžeme na fóru, požadovaná funkce nebude až tak složitá, bude se tam řešit zejména rychlost provádění té kontroly.
Do fóra napište podrobněji jak konkrétně se mají hodnoty kontrolovat - to pole je například číslo zakázky? apod....
Určitě tam napište i kód který případně již máte napsaný.


;o)

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz