Komentáře OpenOffice.org 2.0

user avatar Anonymní
Odpovědět
preco
18. 10. 2005, 16:14:24
preco na www.openoffice.org stale maju napisane ze stabilna verzia je 1.1.5 a 2.0 je len RC?
user avatar Christof
Odpovědět
protoze anglicka verze jeste
18. 10. 2005, 16:35:10
protoze anglicka verze jeste nevysla
user avatar Kato
Odpovědět
Gratulace
18. 10. 2005, 16:47:25
Tak to nezbyva, nez gratulovat - to se malo kdy stane, aby lokalizovana verze vysla driv, nez verze "materska" :-D
Btw. neni nejaka statistika, kolik je registrovanych uzivatelu OO.o v CR? Podle http://blogs.sun.com/roller/resources/dancer/openoffice_org_spreading.swf to vypada, ze k 10/10/2005 jich je 500-5000 - tomu se mi ale vubec nechce verit - to musi byt snad daleko vice, ne? Nebo se to nepocita podle stroju, ale opravdu podle uzivatelu? (pak by se to asi dalo). Protoze jen kdyz si vezmu, ze ja mam OO na 3PC a ve skole jsme ho meli ve vsech ucebnach (tj. kdyby tak 100PC)... jedine, ze by to bylo pocitano pole osob - pak by to asi vychazelo, protoze razem by to nebylo 100+3=103 zarizeni, ale 1+1=2 uzivatele.
user avatar Jarda
Odpovědět
Nejsou jen pozitiva
18. 10. 2005, 18:10:41
Já bych to s gratulacemi zas tak nepřeháněl: Oproti OO 1.1 je 2.0 znatelně pomalejší, klik P tlačítkem na liště nezobrazí kontextovou nabídku (neudělá nic, tzn. musím do menu) a nefunguje ani po tipu na zdejších stránkách vzpomínaný "multimediální" přehrávač. Za 10 minut lehkého testování rozpaky. Určitě zatím zůstanu u 1.1.
user avatar Christof
Odpovědět
Jiste, ze nejsou jen
18. 10. 2005, 18:22:57
Jiste, ze nejsou jen pozitiva. Ale me treba pripada 2.0 rychlejsi nez 1.1.
Nestaci nabidka, ktera se otevre po kliknuti na sipku na konci panelu?
user avatar standa.e
Odpovědět
Popravde, ja dnes v praci
18. 10. 2005, 20:27:48
Popravde, ja dnes v praci resil nespokojenost kolegyne s tim, ze kdyz ve writeru zada automaticke prizpusobeni bunky v tabulce podle textu, a pak do te bunky pise, ze se ji ten ramecek automaticky neposouva a kdyz prida sloupecek, nevypada to jak chce... Ne, ze bych nadaval, kdyby to OOo2.0 umel, ale narozdil od kolegyne pro mne proste tohle problem neni, protoze se pri tvorbe dokumentu do situace, kdy bych to potreboval, nedostanu. Tvorim ten dokument jinak. A to i v MSO.

Nejvetsi prekazkou sireni a nejvetsim problemem hodnoceni OOo2.0 jsou proste stare navyky - at uz prechazite z OOo1.4, nebo z MSO. A pres ty navyky vlak nepojede...
user avatar Anonymní
Odpovědět
Jestli nemysli to, ze po PT
18. 10. 2005, 20:44:53
Jestli nemysli to, ze po PT se objevi moznost konfigurace zobrazeni jednotlivych panelu nastroju. Me to taky celkem chybi.
user avatar
Odpovědět
Re: Gratulace
23. 10. 2005, 12:27:13

Dobré poledne,

tedy, nejsem si zrovna jistý, jestli je vydání české verze dřív než anglické bůhvíjaký úspěch nebo výhoda. Spíše to svědčí o zmatku v samotném projektu kde se spěchá a pospíchá a potom zase odkládá a když si náhodou lokální týmy něco (například tiskovou konferenci) domluví a nemohou ji odložit, dopadne to takhle.

Je to spíš smutné - tím hůř, že český projekt nic jiného než uvolnit OpenOffice.org o tři dny dříve defacto dělat nemohl. Ale možná se pletu.

Důvod ke gratulacím to není v žádném případě. Tak to být nemá. To není dobře, to je špatně.

--

Zdraví
Martin Kozák

user avatar fipa
Odpovědět
:-)
18. 10. 2005, 16:38:26
Jsme rychlejší, než ostatní :-)
user avatar Anonymní
Odpovědět
propagační web
18. 10. 2005, 17:59:13
uz jenom udelat poradny propagacni web a mame vyhrano :)
user avatar Ge0rge
Odpovědět
Smejky?
18. 10. 2005, 20:37:56
To mi pripomina: Jak vlastne dopadlo Smejkyho snazeni? Vim ze na navrhu propagacniho webu delal v ramci marketingoveho projektu a vypadalo to celkem slusne.
user avatar Anonymní
Odpovědět
Stop Stav ?
18. 10. 2005, 20:39:26
Tak uz jsem to zjistil ... vypada to na stop stav -- stale jen 5.B -- http://ooo.smejky.com/ :-(
user avatar šmejky
Odpovědět
Ano, bohužel STOP
20. 10. 2005, 16:42:10
Ano, bohužel se vývoj návrhu zastavil. Většina diskutujících se k poslednímu návrhu ani nevyjádřila (přesto že jsou v něm úpraveny jisté věci, které někteří viděli jako hlavní překážky).
Pokud vím, tak to stejně dopadlo s psaním textů.
Jsem ochoten se na vývoji propagačního webu podílet dál, ale bohužel - jsem asi sám.
user avatar Milan Kvasnica
Odpovědět
quickstart
18. 10. 2005, 21:04:53
"-quickstart starts the quickstart service (only available on windows platform)"

HUH..

Neznáte nějaké řešení preloadu pro linax? Nechce se mi pokaždé čekat na spuštění aplikace.
user avatar Anonymní
Odpovědět
quick start
18. 10. 2005, 21:22:45
$ urpmq -i oooqs
Name : oooqs
Version : 2.0.3
Release : 5mdk
Group : Office
Size : 107160 Architecture: i586
Source RPM : oooqs-2.0.3-5mdk.src.rpm Build Host: n1.mandriva.com
Wide character in print at /usr/bin/urpmq line 391.
Packager : Nicolas L�ureuil
URL : http://segfaultskde.berlios.de/oooqs/
Summary : A KDE quickstarter applet for OpenOffice.org.
Description :
OpenOffice.org Quickstarter is a small application that runs in the KDE
SystemTray. It is used to quickly start the different OpenOffice.org
modules without having to go through the K-Menu.

Note that you need at least 128MB of ram to find this usable, especially
if you are going to enable the Quick-start mode of OpenOffice.org.

Due to session-management issues, getting the quickstarter to work reliably
is a bit tricky, Here is how you should use it:
1)Start OpenOffice.org at least once from the menus
2)Start the quickstarter (Office->Accessories->OpenOffice.org Quickstarter)
3)Logout of KDE and save your session
4)Log in, and enable the quick-start mode (Right-click on the quick-starter
icon in kicker->Configure->Advanced, Check the quick-start mode, Click OK)
5)Log out of KDE, and choose not to save your session.
In future, any time you want to save your KDE session, first disable the
quick-start mode, ensure no copies of OpenOffice.org are running, and then log
out.
user avatar Milan Kvasnica
Odpovědět
re: oooqs
18. 10. 2005, 23:42:40
No to je sice pěkné, ale tohle s novým OOo nefunguje, protože nové OOo nepodporují "-quickstart".
user avatar MilanS
Odpovědět
Instalace OOo2 v MDK
18. 10. 2005, 23:54:01
Promiňte, sice budu vypadat jako největší lama, ale poraďte mi jak to naistalovat v MDK. Stáhnul jsem si rmp.tar.gz balíček, rozbalil tar -tvzf, ale nedaří se mi spustit ./install -l RPMS /usr/share/OOo2 Pořád to mi to vypisuje chybové hlášky. Co dělám blbě? Zatím jsem vždy instaloval balíčky přes urpmi, s tímto postupem nemám zkušenost. Díky a ještě jednou se omlouvám.
user avatar Christof
Odpovědět
po rozbaleni jako root
19. 10. 2005, 08:28:25
po rozbaleni jako root spust
urpmi RPMS/*rpm
urpmi RPMS/desktop-integration/*mandriva*
user avatar MilanS
Odpovědět
Díky.
20. 10. 2005, 20:19:20
Díky
user avatar fict10n
Odpovědět
změna/vypnutí splash, výchozí fonty pro psaní, font v nápo
19. 10. 2005, 09:19:07
Predne dekuji vsem, kteří k vývoji OO.o přispívají. Pamatuji si jak OpenOffice vypadal pred nekolika lety, kdyz jsem ho videl poprvé - fascinující skok dopředu!!

1/ vypnutí splash
Dá se obrázek VYPNOUT nebo alespoň nehradit jiným? Nevím jak na to. Vim, ze je to jen detail, ale vychozí obrázek ve splashi subjektivně kazí jinak excelentní a jednolitý vzhled.

2/ výchozí fonty pro psaní
Ve Writeru se mi nabízí "Nimbus Roman No9 L" a v Calcu zase "Nimbus Sans L". Potřebuji nastavit jako výchozí font, který mám nastaven v GNOME, tj. "DejaVu Sans". Je velmi nepříjemné font pořád měnit. V preferencích takovou možnost nevidím. Je zde taková funkce plánována do budoucna ?

3/ již od řady 1.x se mi zobrazuje takto "divně/chybně" font v nápovědě: http://nando.fict10n.net/temp/chybny_font_v_napovede.png
user avatar rvojta
Odpovědět
Odpovědi
19. 10. 2005, 09:24:53
1) -nologo
2) změnit výchozí šablony
3) nevím

--
Robert Vojta
http://blog.vojta.name/
user avatar fict10n
Odpovědět
chybejici Sun JRE
19. 10. 2005, 10:49:03
vyborne, moc dekuji za tipy

Jeste me napada, jak (moc) se projevi na funkcnosti OO.o fakt, ze nepouzivam Sun JRE? Je nekde na netu souhrnny dokument popisujici problemy s chybejici javou?
user avatar Alinor
Odpovědět
České menu
19. 10. 2005, 12:35:31
Ahoj, nevím jak mám aktivovat české menu v oo2. Stáhnul sem si českou verzi, ale spustila se mě čistě anglická. A když v tools/option v sekci language vyberu všude kde se dá češtinu nic se nestane.
user avatar Anonymní
Odpovědět
asociace pripon
20. 10. 2005, 19:06:54
Dnes jsem nainstaloval OOo 2.0 ve firme na 6 pc. Na pocitacich na kterych pracuje jen 1 uzivatel vse ok, ale na pocitaci kde se prihlasuji 2 se u druheho uzivatele (pod kterym jsem to neinstaloval, jen u neho probehla pocatecni aktivace odsouhlasenim podminek a vyplnenim jmena) zustaly pripony MS dokumentu prirazeny k MSOff a ani dodatecne se mi nepodarilo to zmenit rucne - nejaky napad?
user avatar GeBu
Odpovědět
Re: asociace pripon
20. 10. 2005, 22:33:55
Tento dotaz se tu objevuje furt dokola. Zkuste hledat: http://www.openoffice.cz/node/1903
user avatar Anonymní
Odpovědět
Já jsem velmi rád že OOo
20. 10. 2005, 23:01:43
Já jsem velmi rád že OOo je a že tolik lidí věnuje svůj čas na jeho vývoj, ale právě takovéhle věci rozhodují o tom jestli bude OOo rozšířený nebo ne. Dostanou to na cd, doma na multiuser pc nainstalují a hned problém - tak to zase smažou a zůstanou u MSO protože s tím problém nebyl. Každý není zvyklý kvůli každé prkotině prolézat fóra. Prosím neberte to ve zlém, spíš jako námět na jaké věci dávat při vývoji pozor.
Ostatně ani na odkazu co jste dal není řešení, je tam akorát zmínka člověka že si na to udělal prográmek, takže ho jdu požádat..
user avatar martinkozak
Odpovědět
Re: Já jsem velmi rád že OOo
23. 10. 2005, 12:18:30

Dobré poledne,

přesně tak. Každý není zvyklý a každý nemá ani čas, chuť a vůli. Osobně například také nemám zapotřebí přecházet na jiné produkty když s těmi stávajícími je problémů minimum.

Děkuju, máte úplnou pravdu.

--

Zdraví
Martin Kozák

user avatar Jirka27
Odpovědět
Prezentace v openoffice2.0
21. 10. 2005, 13:36:44
Používám OpenOffice.org již několik let a jsem s ním spokojen. Poměrně hodně využívám prezentace a v 1.1.5 není tak dokanalá jako v MSO. Proto jsem od 2.0 očekávál velké zlepšení v tomto směru. Te´d jsem si ji nainstaloval. Sice mi Prezentace nabízí větší možnosti než v 1.1.5, ale nefungují. Především mám problém s interakcemi, které mi na žádném počítači, na které jsem 2.0 instaloval nefungovaly! Ocenil bych v tomto směru jakoukoliv radu ať můžu konečně přejít na 2.0. Díky
user avatar miru
Odpovědět
Instalace
29. 10. 2005, 18:19:47
Verze 2 je na první prohlédnutí dobrá, jen by mě zajímalo, jak je nainstalovat na jiný disk, než C. Při instalaci žádná jiná možnost nabídnuta nebyla a já bych ji z kapacitních důvodů potřeboval mít na druhém disku. Může někdo poradit? Díky.
 
 
woo jaw demo hz