Komentáře Velikost stránky při exportu do PDF, převod do Numbers a miniatury ve startovacím okně

user avatar kamowski
Odpovědět
Velikost stránky při exportu do PDF, převod do Numbers a miniatury ve startovacím okně
18. 12. 2017, 10:18:33
@Jak ovládat velikost PDF souboru při tisku?
pri exporte do pdf jeho veľkosť neriešim ale je fakt, že niektoré výstupy sú ozaj veľké a tým pádom nevhodné napr. pre odoslanie emailom. V takom prípade použijem doplnok v Thunare:
https://www.linux-mint-czech.cz/2015/12/kompresia-pdf-suboru/
Ako sa to prejaví pri skutočnej tlači z pdf na papier, či sa zhorší kvalita na "nepoužiteľnú" neviem, nemám to odskúšané. PDF-ka si neukladám na tento účel. Väčšinou sú to články z rôznych stránok, knihy, brožúrky a tie do tlače nikdy nedám.
user avatar Lukáš Jelínek
Odpovědět
Re:Velikost stránky při exportu do PDF, převod do Numbers a miniatury ve startovacím okně
19. 12. 2017, 22:30:07
Ten návod je zaměřen na velikost ve smyslu fyzické velikosti stránky (v milimetrech apod.). Co se týká zmenšování datové velikosti, tak sice nevím, jak funguje onen doplněk pro Thunar, ale logicky se snižování kvality obrázků (jak ve smyslu jejich rozlišení, tak kvality při ztrátové kompresi) vždycky projeví. Pro každé použití to chce nastavit takovou úroveň, která je akceptovatelná, čili pro tisk na papír je vhodné nechat původní velikost obrázků a bezeztrátovou kompresi (případně rozlišení omezit na 300 DPI a zapnout ztrátovou kompresi s kvalitou třeba 95 %), pro prohlížení na monitoru třeba rozlišení jen 96 DPI a ztrátovou kompresi s kvalitou 85 %.
LinuxEXPRES (news 300px)
 
 
woo jaw demo hz