Komentáře Základní práce s buňkami

user avatar Miroslav
Odpovědět
Základní práce s buňkami
7. 01. 2018, 21:45:20
Dobrý den přeji, mám problém s buňkami v programu OPEN OFFICE.ORG(v práci) . Kolegyně se nám v tom trochu šťourala a nějak se jí podařilo zapnout informace o změně buněk. Prosím Vás o radu jak toto vypnout. Vždy když na buňku najedu kurzorem tak mi nad buňkou vyskočí okénko s informací kdy byla změněna a na co, s informací že před tím byla buňka prázdná. Děkuji Mošovský
user avatar kabi
Odpovědět
Základní práce s buňkami
8. 01. 2018, 13:16:10
Odznačte volbu v nabídce Upravit - Sledování změn - Záznam
user avatar Hanka
Odpovědět
Re:Základní práce s buňkami
3. 07. 2020, 22:17:19
Děkuju, děkuju, DĚKUJU!!!! Miluju Vás! Už jsem po těch dvou dnech s každou změněnou červeně orámovanou buňkou šílela a nikde jsem nemohla najít jak se toho zbavit. Ještě jednou DĚKUJU!!!!
user avatar Marek
Odpovědět
Základní práce s buňkami
5. 05. 2018, 00:25:22
Mám problém....
Mam vytvořený formulář kde je zboží,kusy a ceny bez DPH. Jak to prosim sečte dohromady?
user avatar Marek
Odpovědět
Problém
5. 05. 2018, 00:31:49
v Exelu mi součet ceníku vypočítalo ve sloučení buněk..... Tady ne.... Už se vtom placám PORADITE??????
user avatar neutr
Odpovědět
Re:Problém
5. 05. 2018, 07:36:06
Marku tohle téma už sleduje minimum lidí protože je dost staré. Správný postup je otevřít nové téma ve fóru. To znamená přihlásit se jako nový uživatel a otevžít příslušný modul pro problematiku Calcu a vytvořit nový příspěvek.

Tady není ani možnost pořádně problematiku popsat :
Jaké sloučení "zboží,kusy a ceny" - vše v jedné buňce? Nebo v jednotlivých buňkách? Tedy A1(zboží), B1(kusy), C1(ceny)? Nejspíš jde o převod z formátu CSV (typicky eshop) který je proveden nesprávnými separátory (oddělovači).

Podle toho o jaký problém jde se dá odpovědět. Z výrazu v jedné buňce například (tatranka 10 6,70Kč) by excel uměl vytvořit asi jen tatranka 16,70Kč - správně by to mělo být tatranka 67 Kč - jako souhrn. Ale musela by se použít funkce evaluate (ta by v Excelu být měla, ale v Calcu není) a ta stejně musí vědět jakou operaci zadat mezi čísla - tedy operátor (+, -, *, /). Funguje pouze pro jeden výraz, respektive jeden číselný výraz bez oerací které mohou být složité. Tohle ale nevím - Excel nemám.

Zato se domnívám že jde o jiný problém. Máte nastaven špatný importní filtr ve smyslu separátoru. Při importu musíte zadat separátory a může to být také jen mezera i když jde většinou o čárku (název CSV je od ní odvozen). Potom se dostane každý výraz do samostatné buňky a ty už se dají sčítat ze sloupce, nebo na řádku vytvořit patřičnou variantu operace (tedy pomocí operátorů (+, -, *, /) a může to být i složeno z více různých operací.

Takže pochopte, že sem to jednak nepatří, že se sem nedá poslat ukázka jako obrázek nebo vzor, těžko je problém popsatelný jednoduchou větou. Například zapsat sem složitější vzorce nelze a chodí sem jen málo lidí. Snadno se řešení zvrhne do 2-3 stránkové diskuse.
 
 
woo jaw demo hz