Komentáře Zkušenosti z praxe: Škola v Loučné nad Desnou využívá všechny moduly LibreOffice

user avatar Zdeněk
Odpovědět
Zkušenosti z praxe: Škola v Loučné nad Desnou využívá všechny moduly LibreOffice
12. 11. 2019, 07:58:17
Blahopřeji ke krásnému počinu!
V ZŠ Oslany (Partizánske, SR) se nám podařilo do výuky zaintegrovat i TuxPaint, GIMP, Inkscape a Scribus. S kancelářskými balíky byl trochu nepořádek, protože tu byl nainstalovaný MS Office 2003, tam MS Office 2007 nebo 2010, všude LibreOffice. V rámci dualbootu si mohli vybrat tu MS Windows 7, tam 8, ba i Linux (Edubuntu, openSUSE, Mageia). Ten měli docela rádi. Bylo to něco jiného a v zásadě skoro stejného. Zkoušeli ho i doma. Ostatně škola šlapala na servru s Trustix Linuxem a později openSUSE. Na kroužku papírového modelářství se pracovalo s LibreCADem a Blenderem. Žáci si modely navrhli, obarvili a otexturovali, vyřezali, slepili a vzali domů. První stupeň programoval v Little Wizardu a Scratch, deváťáci v Pythonu 3. Pěkné časy. Trvaly sedm let. Potom se mě definitivně zbavili. Inu, zasloužil jsem si.

Přeji všem podobným nadšencům mnoho sil a zdaru!
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Re:Zkušenosti z praxe: Škola v Loučné nad Desnou využívá všechny moduly LibreOffice
12. 11. 2019, 12:28:29
To je skvělá zpráva! Můžeme do školy zaslat stejný dotazník? Na jakou adresu? Píšete ZŠ Olšany, ale ta se nenachází na Slovensku, že?
user avatar Zdeněk
Odpovědět
Re:Re:Zkušenosti z praxe: Škola v Loučné nad Desnou využívá všechny moduly LibreOffice
12. 11. 2019, 14:45:51
Samozřejmě ZŠ Oslany, nikoliv Olšany. Tato škola je sice ještě v okresu Prievidza, ale jen pár kilometrů od Partizánskeho. Tedy vskutku Slovensko. Výsledek dotazníku bude jistě zajímavý. Jako kontaktní osobu navrhuji Mgr. Vasarába. Kontakt je snadné dohledat.
IT Systems - předplatné

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz