Makra

Návody k programování v OpenOffice.org pomocí maker. Určeno zejména pro zkušené uživatele.  

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 10   Následující   ››
programovani.png

Filtrování dat v buňkách

V tomto díle si ukážeme další způsob práce s buňkami – filtrování pomocí makra. Programově můžete filtrovat stejně jako při volbě nabídky Data | Filtr | Automatický filtr, Standardní filtr a Pokročilý filtr .

 

Vytvoření tiskopisů ve firmě s použitím databázových dat je pro někoho triviální záležitost, ale pro jiného je to složitá věc. Protože se pan Milan Uhrák nedávno touto problematikou zabýval, sepsal návod, jak na to šel on, a poslal nám ho do redakce. My ho rádi uveřejňujeme a touto cestou mu děkujeme.

 
programovani.png

Řazení dat v buňkách

Řazení dat je velmi používanou funkcí Calcu. V případech, kdy potřebujete například opakovaně setřídit tabulku podle určitých kritérií, provést další operace s tabulkou (například tisk), tak je ruční nastavování tabulky velmi pracné a zdlouhavé. Makro tyto operace zvládne během vteřiny. 

 
programovani.png

Základní práce s buňkami

V minulém díle jste se naučili definovat buňky a vkládat do nich obsah, případně zjistit jeho typ. V tomto díle budeme pokračovat ve vysvětlení zbylých operací s buňkami, jako je vkládání, odstraňování a přesouvání. Naučíte se, jak vyhledat určitý obsah v buňce, jak ho smazat a provádět základní matematické operace.

 

Dá se říci, že buňky jsou poslední základní součást sešitu. K buňkám přistupujte jako k objektům a vždy je takto definujte. Ukážeme si, jak získat přístup k jednotlivým buňkám i k oblastem (výběru buněk). Zjistíte, jak měnit jejich obsah, přebírat hodnoty do makra, měnit jejich formát apod.

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 10   Následující   ››
 
 
woo jaw demo hz