Květen 2022 – měsíc LibreOffice

month_lo.png Květen tradičně patří akci Měsíc LibreOffice. Zájemci se tak mohou aktivně zapojit do podpory LibreOffice a být za to odměněni.   

Nadace The Document Foundation vyhlašuje květen za měsíc LibreOffice. Tradiční akce, která se opakuje dvakrát ročně, má za cíl oslovit nové přispěvatele do projektu LibreOffice. Přispěvatelé nemusejí být programátoři – do projektu lze přispět různými způsoby:

  • Výpomocí jiným uživatelům s řešením jejich otázek na stránce Ask LibreOffice.

  • Potvrzením existujících bugů v Bugzille a přiřazení stavu CONFIRMED.

  • Šířením povědomí o LibreOffice, zvláště o kanálech na Twitteru a Mastodonu. Zájemci by neměli zapomenout připojit hashtag #libreoffice.

  • Překládáním LibreOffice – zájemci se mohou přihlásit do konference lokalizace@libreoffice_org, případně navštívit stránku na wiki.

  • Zároveň se můžete podílet na dokumentaci – bližší informace najdete na stránce LibreOffice.

Banner akce Květen 2022 - měsíc LibreOffice Banner akce Květen 2022 - měsíc LibreOffice

Přehled činností přispěvatelů bude denně aktualizován na wiki stránce. Přispěvatelé budou oceněni nálepkami, několik vylosovaných také obdrží další merch v podobě mikin, hrníčků apod.

Nabízený merch Nabízený merch

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 
 
 
woo jaw demo hz