LibreOffice 24.2 RC1 k dispozici

Třetí testovací balík LibreOffice 24.2 RC1 je zájemcům připraven k testování nových funkcí plánované hlavní verze.  

QA tým LibreOffice oznámil vydání třetího testovacího buildu plánovaného LibreOffice 24.2 Community s označením LibreOffice 24.2 RC1. Od doby vydání předchozího testovacího balíku LibreOffice 24.2 Beta1 bylo opraveno 59 chyb a provedeno 158 commitů. Zájemci jsou vybízeni k testování a nahlašování chyb, aby do příštího vydání RC2 verze bylo co nejvíc chyb odhaleno. Hlásit chyby je možno prostřednictvím Bugzilly, zájemcům jsou k dispozici i IRC kanál a Matrix.

Tento zatím poslední testovací build vychází s určitým zpožděním oproti plánu. Původně měl být vydán kolem Vánoc. QA tým se na své stránce k této skutečnosti nijak nevyjadřuje. Další testovací verze LibreOffice 24.2 RC2 měla vyjít v těchto dnech, ale zjevně se i její datum vydání opozdí. Podle stávajícího harmonogramu se vydání ostré verze plánuje na přelom ledna a února 2024.

Vydáním RC1 verze došlo k „zamrznutí“ zdrojového kódu. Nyní probíhají jen opravy, nepřidávají se žádné funkce, neaktualizují se překlady.

Zájemce o novinky v této verzi odkazujeme na český překlad poznámek k vydání.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz