LibreOffice 7.4.4 Community opravuje 114 chyb

Aktualizace LibreOffice 7.4.4 Community opravuje velké množství chyb a je zároveň poslední vydanou aktualizací před vydáním LibreOffice 7.5.   

Nadace The Document Foundation oznámila vydání aktualizace LibreOffice 7.4.4 Community. Ta přináší nebývalé množství oprav (jejich přehled zde a zde) chyb a regresí. Je určena pro komunitní nasazení (o údržbu této verze se rovněž stará komunita). Tradičně připomínáme, že firmy, úřady a další právnické či podnikající subjekty by měly používat jednu z verzí komerčních a certifikovaných partnerů ekosystému LibreOffice. Tyto jejich verze (které se liší od LibreOffice pouze značkou) jsou distribuovány spolu s komerční podporou, zajišťovanou těmito partnery. Z utržených prostředků je financován další vývoj LibreOffice.

Využíváte některou z komerčních variant LibreOffice? Jste ochotni se podělit o své zkušenosti? Pište prosím na adresu redakce (valach(a)ccb.cz), rádi s vámi pořídíme rozhovor. Můžete tak využít příležitosti a upozornit na svou firmu či instituci, která komerční verzi LibreOffice využívá.

LibreOffice se pyšní nejlepší podporou světově uznávaného standardu Open Document Format. Tento formát je otevřený, podporovaný orgány Evropské unie a standardizovaný Mezinárodní organizací pro standardy. Jeho předností je robustnost (větší než v případě formátu Open XML), otevřenost, stálost.

Novou aktualizaci si můžete stáhnout na české stránce LibreOffice. Je poslední před vydáním LibreOffice 7.5 Community. Je však třeba sdělit, že tyto verze spolu souvisejí pouze částečně, neznamená to, že s vydáním LibreOffice 7.5 vývoj LibreOffice 7.4 končí. Naopak, naplánovány jsou ještě dvě další aktualizace.

Komentáře

user avatar Rudy
Odpovědět
LibreOffice 7.4.4 Community opravuje 114 chyb
15. 08. 2023, 00:01:14
Již delší dobu mám problém s LibreOffice. V počítači mám LibreOffice, ale v mobilu pracuji v aplikaci Dokumenty Google. Synchronizace funguje v pohodě, ale občas se stane, že LibreOffice zahlásí, že dokument je otevřen v režimu čtení a nejde už upravit. Jenže v režimu čtení NENÍ! Nikdy jsem ho do režimu čtení nedal, situace nastala zřejmě u synchronizace. Soubor odemknout nijak nejde, navíc zůstává zamčený "navěky"! Když ho přejmenuji, je v pohodě, ale daný název je už navždy jen pro čtení! DOkáže mi vysvětlit, kde nastala chyba a jak ji lze odstranit?

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 
 
 
woo jaw demo hz