LibreOffice 7.5.3 Community opravuje téměř 120 chyb

Třetí opravný balíček LibreOffice řady 7.5 s označením LibreOffice 7.5.3 opravuje neobvyklý počet chyb a regresí. Některé opravy jsou zásadní.   

Nadace The Document Foundation oznámila vydání opravného balíku LibreOffice 7.5.3 Community, třetího v řadě 7.5. Nová verze opravuje 119 chyb a regresí (jejich přehled naleznete zde a zde), některé poměrně významné, protože opravují chyby, které způsobovaly pád aplikace. Instalaci této aktualizace tak doporučujeme (k dispozici ke stažení pro systémy Libux, Windows a mac OS X na české stránce LibreOffice).

LibreOffice 7.5 Community je vývojová řada LibreOffice, která je určená pro zájemce o nové funkce a fanoušky. Není určena pro průmyslové nasazení. Nadace TDF podniky, úřady a jiné instituce vyzývá k pořízení aplikace některého z certifikovaných partnerů ekosystému LibreOffice – jejich přehled najdete na stránce LibreOffice. Pro tyto instalace je poskytována komerční podpora. Z utržených prostředků je pak hrazen další vývoj LibreOffice. Připomínáme, že podíl těchto firem do zdrojového kódu LibreOffice dosahuje tří čtvrtin – na komunitu pak zbývá jedna čtvrtina. Pokud by tyto firmy (jako jsou Collabora, CIB, allotropia a další) do projektu nepřispívaly, dávno by zanikl.

Víte, že se na vývoji LibreOffice podílí i český vývojář Jan Holešovský (který pracuje pro Collaboru)? Kendy je sympatický pán z Prahy, který pro projekt žije již mnoho let. Dlouhá léta byl členem boardu nadace TDF.

Příští aktualizace LibreOffice bude vydána mezi 5. a 11. červnem 2023.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 
 
 
woo jaw demo hz