LibreOffice 7.6.3 Community a LibreOffice Viewer na Androidu

Byla vydána opravná verze LibreOffice 7.6.3 s velkým množstvím oprav. Na Google Play se také vrací prohlížeč LibreOffice Viewer.  

Nadace TDF oznámila vydání opravné verze LibreOffice 7.6.3 Community. Ta od předchozí verze přináší ohromný počet oprav – 116 (jejich přehled je zde a zde). Tento velký počet jen podtrhuje, že řada LibreOffice 7.6 Community ještě není připravená pro produkční nasazení – doporučuje se používat ji jen pro testovací účely.

Pro komerční nasazení se doporučuje využít služeb certifikovaných partnerů, kteří nabízejí vlastní přebrandované verze LibreOffice s přidanou hodnotou, jakou je například SLA. Přehled partnerů nabízejících certifikovanou komerční podporu lze najít na stránce LibreOffice. Bližší aspekty certifikačního programu LibreOffice jsou k nahlédnutí zde.

LibreOffice 7.6.3 je k dispozici ke stažení na stránce LibreOffice, a to pro Windows, Linux a Mac OS X.

LibreOffice na Androidu

Po třech letech se LibreOffice Viewer vrací do Google Play. LibreOffice Viewer je aplikace pro prohlížení ODF dokumentů, která s desktopovou verzí sdílí společný kód. Obsahuje též některé experimentální funkce, které ve výchozím nastavení zůstávají skryté.

Vývoj této aplikace však byl pozastaven (nebyly na něj kapacity), a proto byla aplikace v roce 2020 odstraněna z obchodu Google Play. Tam se nyní vrací. Zájemci ji mohou dohledat zde. Přítomnost na Google Play tak doplňuje zastoupení LibreOffice Vieweru v úložišti F-Droid, kde můžeme aplikaci najít od začátku roku 2023. Odkazy ke stažení LibreOffice Viewer pro iOS a Android stejně jako vyspělé alternativy od společnosti Collabora (Collabora Office) najdete také na české stránce LibreOffice.

LibreOffice Viewer na Androidu

O tom, že nadace TDF to myslí s návratem této aplikace vážně, svědčí i skutečnost, že do RC2 verze LibreOffice 7.6.3 byla zahrnuta jediná oprava, která se týkala právě této aplikace.

Uživatelé jsou vybízeni k testování a hlášení chyb v Bugzille LibreOffice. Vývojáři, kteří by měli zájem přispět do zdrojového kódu, najdou důležité informace na wiki.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz