Vydán Apache OpenOffice 4.1.13

openoffice.jpg Nedávno vydaná nová verze kancelářského balíku Apache OpenOffice 4.1.13 přináší 7 drobných oprav.   

Nadace Apache Software Foundation oznámila vydání minor (opravné) verze Apache OpenOffice 4.1.13. Ta opravuje 7 chyb, vesměs kosmetického charakteru. Opravy shrnuje Bugzilla a také poznámky k vydání.

Banner Apache OpenOffice Banner Apache OpenOffice

Za poměrně zajímavý tiket lze označit bug 128412. OpenOffice nepodporuje novou verzi formátu ODF 1.3, která je v aktuálních verzích LibreOffice. Jak už jsme opakovaně připomínali, podpora pro tento formát má být implementována až ve verzi 4.2. Do té doby v případě, že se uživatel pokusí otevřít v OpenOffice ODF soubor ve verzi 1.3, dostane následující upozornění:

Nová podoba hlášky Nová podoba hlášky

Tiket 128412 požadoval změnu textace původní hlášky, která upozorňovala na to, že soubor byl vytvořen v nové verzi OpenOffice; což zjevně v tomto případě nebyla (a zřejmě nikdy ani nebude) pravda.

Stará podoba hlášky Stará podoba hlášky

Jelikož se však OpenOffice od roku 2014 prakticky nevyvíjí a vývojový tým, který sestává z jednotek programátorů, nemá kapacity na implementaci podpory pro ODF 1.3, lze toto řešení považovat za definitivní.

Novou verzi OpenOffice lze stáhnout ze stránky openoffice.org.

Porovnání LibreOffice a OpenOffice Porovnání LibreOffice a OpenOffice

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 
 
 
woo jaw demo hz