Vydány bezpečnostní aktualizace LibreOffice 7.6.2 a LibreOffice 7.5.7

LO.png Aktualizace LibreOffice 7.6.2 a LibreOffice 7.5.7 krom jiného opravují nalezenou bezpečnostní chybu.  

Mimořádně vydané aktualizace LibreOffice 7.6.2 a LibreOffice 7.5.7 (obě z edice Community), jejichž vydání oznámila nadace TDF, opravují nalezenou bezpečnostní chybu CVE-2023-4863 v knihovně libwebp. Tuto knihovnu vytvořila společnost Google před více než deseti lety. Odhalená chyba umožňovala útočníkovi při přetečení paměti provádět zápis mimo hranice paměti prostřednictvím vytvořené HTML stránky. Tato chyba byla v LibreOffice opravena.

Jelikož se jedná o kritickou chybu, bylo urychleno vydání opravných verzí pro obě větve LibreOffice. Ty proto neobsahují tolik oprav jako tradičně. LibreOffice 7.6.2 přináší opravy 54 chyb, LibreOffice 7.5.7 pak 14 chyb.

Obě aktualizované verze jsou k dispozici ke stažení na české stránce LibreOffice.Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz