Vydány příručky pro LibreOffice 7.2

tdf.png Český lokalizační tým vydává překlad příručky pro LibreOffice Writer 7.2. Již dříve byly vydány příručky pro další moduly LibreOffice 7.2.   

Český překlad LibreOffice Writer 7.2

Český lokalizační tým oznamuje vydání českého překladu příručky pro LibreOffice 7.2 Writer. Překlad vychází z anglického originálu a autorský podíl je následující:

Překlad: Petr Kuběj, Radomír Strnad, Zdeněk Crhonek

Snímky obrazovky: Roman Toman

Technická výpomoc: Miloš Šrámek

Tým nyní pracuje na překladu příručky Base 6.4 a Getting Started 7.3 (Začínáme s LibreOffice) a hledá další dobrovolníky pro překlady. Bližší info na wiki.

writer72.png

LibreOffice Writer 7.2 macOS edice

Jean Weber z dokumentačního týmu LibreOffice připravila příručku LibreOffice 7.2 Writer pro uživatele macOS X. Ta se od verze pro Linux/Windows liší úpravou klávesových zkratek, snímky obrazovek pro mac OS, drobnými textovými úpravami a přepracováním částí o tisku, protože tiskové dialogové okno je v macOS X odlišné. Příručka je k dispozici ve formátu PDF zde.

writer72_macOS.png

LibreOffice Draw 7.2

Dalším průvodcem, který je k dispozici, je LibreOffice Draw 7.2. Tato opomíjené část LibreOffice se hodí na výrobu hlavně vektorové grafiky, ale je zde též možno upravovat fotografie, převádět vektorové obrázky na rastrové a naopak, vytvářet jednoduché 3D ilustrace, organizační schémata, vývojové diagramy atd. Rovněž je zde podpora práce ve vrstvách, možnost vkládání multimédií, Beziérovy křivky apod.

Příručka vznikla pod vedením Petera Schofielda.

draw72.png

LibreOffice Base 7.2

Posledním novým průvodcem je LibreOffice Base 7.2. Jde o velký skok, poslední průvodce Base byl pro verzi 6.4. Od té doby však bylo na tomto modulu provedeno velmi málo změn. Tým pod vedením Steva Fanninga proto připravil přepracované vydání k verzi 7.2, které poslouží jako základ pro příručku verze 7.3.

base72.png

Všechny zmíněné příručky jsou k dispozici na naší stránce a na stránce LibreOffice.

Komentáře

user avatar z
Odpovědět
Vydány příručky pro LibreOffice 7.2
21. 02. 2022, 12:13:53
Math: https://wiki.documentfoundation.org/Documentation/Publications#LibreOffice_Math_Guide

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 
 
 
woo jaw demo hz