Blogposty přímo z OpenOffice?

Psát blog z webového prohlížeče je někdy pěkná otrava. Prohlížeč si dělá co chce, člověk musí být online, někdy je zase server přetížený. A tak nejeden příspěvek končí nevydán.  

Mnoho blogovacích serverů dnes poskytuje API, které umožňuje odesílat příspěvky z jiných aplikací. Většinou se jedná o specializovanou aplikaci určenou pro psaní blogu. Se zajímavým řešením ale nyní přichází rozšíření Sun Weblog Publisher. Pokud si ho nainstalujete, pak stačí nastavit údaje o blogu a pokud máte trochu štestí, pak stačí už jen psát a psát.

Jak na to v OpenOffice3?

  1. Nainstalujte si rozšíření Sun Weblog Publisher (vše je na stránce http://extensions.services.openoffice.org/project/swp )

  2. Nastavte údaje o blogu (Tools->Options...->Internet->Add)

  3. Napište příspěvek jako normální dokument

  4. Na pravé tlačítku najdete novou funkci 'To Weblog'. Také ji uvidíte v horním toolbaru jako pírko s šipkou nahoru. Tak kliknout a ukáže se dialog. Do tohoto dialogu vepsat název příspěvku a stačí odeslat. Je možné i zvolit zda se příspěvek hned publikuje.

odeslatblogpost.png

Dialog pro odeslání příspěvku

Otestoval jsem rozšíření na blogspot.com, funguje obstojně. Blogspot používá Atom API, přenos obrázků ale nečekejte :).

 

(Jako ve škole) Průměr: 1.20 | Hodnotilo: 5
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Jirka Vrba

Jirka Vrba

Jednou se nás učitelka ptala čím bychom chtěli být. Někdo kosmonautem, někdo řidičem tiráku a já chtěl být truhlářem. A paní učitelka mi řekla: "Jiříku, ale ty nemůžeš být truhlářem, ty se dobře učíš". A tak se jsem se nestal tím, čím jsem chtěl být, stal se něčím,čím jsem vlastně ani být nechtěl, ach jo ;)

 
 
 
woo jaw demo hz