Komentáře Formátování hodnoty buňky v Calcu

user avatar Petr Valach
Odpovědět
Formátování hodnoty buňky v Calcu
11. 10. 2011, 21:58:06
No jo, no... hanus... záruka kvality. Prostě na jeho články poslat IT obdobu Zdeňka Pohlreicha, ani si neškrtne. Nic ke kritizování.

Díky Tomášovi za jeho letité úsilí, za jeho skvělou práci. Je prima mít tu experta na Calc.
user avatar hanus
Odpovědět
Re:Formátování hodnoty buňky v Calcu
16. 10. 2011, 15:34:33
Díky za poklonu, naštěstí na to nejsem sám, je tu celý tým, který se stará o obsah a fórum na tomto webu, včetně Vás. A ačkoli OOo není dokonalý a bez chyb, je skvělé, co máme v jeho podání k dispozici.
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Re:Re:Formátování hodnoty buňky v Calcu
16. 10. 2011, 16:39:18
Chachá, tak to nezapomeňte vyřídit mému šéfovi, i když mu volal osobně Vlasta O., ani s ním nehnul... anebo spíš s jeho nadřízenými?

Další způsob, kterak ve fabrice prošustrovat každých řekněme pět let několik mega... na licencích jisté společnosti, které čím dál tím méně dokážu přijít na jméno, především za to, že produkuje šunty a vydává je za extratřídu, ale především kvůli nestoudným praktikám ohledně šmírování lidí. Skoro bych řekl "to radši OOo i s jeho nedokonalostmi", ale nenapíšu to. To není můj názor. Já jsem naopak na OOo hrdý.

A je potřeba Vás, protože o Calcu tu málokdo píše něco rozumného...
user avatar Jirka
Odpovědět
Formátování hodnoty buňky v Calcu
4. 11. 2011, 22:35:33
Dobrý den.
Prosímo radu.
V Calcu, když zapíši do buňky a, i nebo v, buňka mi vrátí A, I, V. Jiných písmen abecedy se to netýká.Co mám kde špatně nastaveno?
Poraďte prosím.
Předem děkuji
user avatar hanus
Odpovědět
Re:Formátování hodnoty buňky v Calcu
18. 11. 2011, 23:50:30
Tipoval bych to na Nástroje->Nastavení automatických oprav - karta Volby a "Každé písmeno věty bude velké", nebo něco v Nahradit. Ale po pravdě se mi to chování, co popisujete, nepodařilo nasimulovat.
user avatar A. Frýba
Odpovědět
Re:Formátování hodnoty buňky v Calcu
7. 11. 2013, 14:38:54
Mně to teď (listopad 2013) dělá u písmen i, v.
Mám pocit, že to souvisí se seznamy. Nástroje - Volby - O.O. Calc - Řadit seznamy.
Tam je několik seznamů. Ta písmena jsou považována za římské číslice 1 a 5.
Mně to taky opravuje PO na Po (pondělí), a tak dále, i když nechci a opravy mám vypnuté.
Nepomůže ani, když dám formát políček text.
user avatar Martin
Odpovědět
Formátování hodnoty buňky v Calcu
4. 01. 2012, 10:38:10
Dobry den
Chcel byom sa opztat, ako bz sa dal v calcu riestit format bunky z casom. Chcel by som spravit jednoduchy dochadykovy sytem abz mz pocitalo s hodinami a minutamy, ale nie dalej z dnami napriklad abz mi calc spocital sucet odpracovanzch 28hodin 15 minut a do 30hodin mi ostava 1h 45 min
user avatar IrenaS
Odpovědět
Re:Formátování hodnoty buňky v Calcu
4. 01. 2012, 11:12:01
Mohl byste prosím svůj dotaz napsat do fóra? Zde vám těžko někdo odpoví.
Děkuji
----
redakce portálu
user avatar slunicko85
Odpovědět
Formátování hodnoty buňky v Calcu-převod času z minut a sekund na sekundy
29. 04. 2013, 19:13:44
Dobrý den,
chápu, že to přímo nepatří k tomuto článku, ale nemuzu najit vhodnejsi clanek. Jakým způsobem se prevadi cas ve formatu minuta: sekunda napriklad 03:48 na pocet sekund 228. Děkuji
Do fora mi nic napsat nejde. kdyz chci psat do fora, okamzite mi to hlasi, ze nejsem prihlasena.
user avatar re
Odpovědět
Re:Formátování hodnoty buňky v Calcu-převod času z minut a sekund na sekundy
30. 04. 2013, 11:59:45
=HOUR(A1)*60*60+MINUTE(A1)*60+SECOND(A1)
user avatar lp.
Odpovědět
Re:Formátování hodnoty buňky v Calcu-převod času z minut a sekund na sekundy
3. 05. 2013, 16:23:30
Podle toho co chcete:
Pokud je v A1 jen čas:
=A1*24*60*60
Pokud je v A1 více dnů a nechce je zahrnout do sekund:
=(A1-int(A1))*24*60*60

Pokud chcete jen vidět počet sekund můžete také použít formát [s]
user avatar re
Odpovědět
Formátování hodnoty buňky v Calcu
30. 04. 2013, 11:59:27
=HOUR(A1)*60*60+MINUTE(A1)*60+SECOND(A1)
user avatar PSD
Odpovědět
Zobrazení celého obsahu buňky
16. 01. 2018, 04:30:54
Dobrý den,
mám nově OpenOffice a v Calc potřebuji, aby se mi v 1.řádku (zobrazuje celý obsah buňky) ukázalo vše, tj. abych jeho dolní okraj mohl posunout níže. Mám v buňkách hodně textů a takto je to nepřehledné. V Excelu to jde a rád bych to využíval i tu. Děkuji
user avatar neutr
Odpovědět
Re:Zobrazení celého obsahu buňky
16. 01. 2018, 07:57:31
V případě Libre Office i Apache Open Office je postup stejný:
- stačí pod pravým myšítkem vybrat volbu FORMÁT BUŇKY > objeví se dialog a klikneme na kartu ZAROVNÁNÍ zde zaškrtneme volbu AUTOMATICKY ZALOMIT TEXT.


Dále je možné přidat volbu DĚLENÍ SLOV AKTIVNÍ.

Totéž se dá zavolat z hlavního menu FORMÁT > FORMÁT BUŇKY > karta ZAROVNÁNÍ.

Takové dotazy patří do fóra. Sem se dávají příspěvky k článku který je výše - a ten je dost starý - 7 let. To je vzhledem k vývoji opravdu hodně, i když i tehdy to bylo stejné.
user avatar Karel
Odpovědět
Formátování hodnoty buňky v Calcu
12. 01. 2019, 08:12:16
Otevřu "starý" soubor a najednou všechny buňky, které nebyly původně ani využívány (tedy až doprava, až dolu) červené ...
Nastavím výchozí formátování všech, uložím, zavřu, otevřu a červené pořád.
Dost neštěstí. Předem děkuji za radu či alespoň tip. K.
user avatar Karel
Odpovědět
Re:Formátování hodnoty buňky v Calcu - doplnění
12. 01. 2019, 08:16:59
Pokud kliknu na formátování buňky - pozadí je klasická šedá, resp. bez výplně.
user avatar neutr
Odpovědět
Re:Formátování hodnoty buňky v Calcu
12. 01. 2019, 14:54:09
Nepíšete podrobnosti. Ale detailnější popis by měl být zadán do fóra. Přihlašte se jako uživatel a vytvořte nový příspěvek. Tam popište zda to testujete v Libre Office (LO), nebo Apache Open Office (AOO) a v jeké verzi. Také nezapomeňte uvést operační systém. Problém může být v nejnovější verzi LO vyřešen. Také je pravděpodobné, že nejde o soubory ODF Calc, ale MSO Excel, nebo třeba Lotus123. To vše uveďte do příspěvku
 
 
woo jaw demo hz