eWay System

Komentáře LibreOffice je tady (2) – Calc, Draw, Impres a návod na instalaci

user avatar student
Odpovědět
LibreOffice je tady (2) – Calc, Draw, Impres a návod na instalaci
12. 02. 2013, 15:35:02
ja som nemal problém s kompatibilitou po inštalácii... zatiaľ.
Ešte musím vyskúšať funkčnosť doplnkov.
Ponechal som aj LO 3.5
OpenSuse12.2
user avatar Albi
Odpovědět
LibreOffice je tady (2) – Calc, Draw, Impres a návod na instalaci
12. 02. 2013, 23:51:58
Dobrý den,

nová verze 4.0 se mi líbí, je rychlejší, tak jsem se na ni těšil. Bohužel mě hodně zklamala interpretace Vlastní animace v Impressu.

Ve verzi 3.6 a nižších mi v prezentacích fungovala vlastní animace (Zobrazit) dobře (když jsem zmáčkl klávesu, najela další položka textu). Bohužel ve verzi 4.0 ve stejných souborech došlo k špatné funkci (po zmáčknutí klávesy se text nezobrazuje po odstavcích, ale někdy po řádcích, jinak zase nefunguje, tj. že se zobrazuje bez zmáčknutí klávesy). Když jsem nainstaloval zpátky verzi 3.6 (3.5), tak to funguje normálně, jak má, tedy bez problémů.

Máte někdo podobné zkušenosti, případně nevíte prosím, jak to vyřešit? Děje se to ve verzi 4.0 jak pro Windows, tak pro Linux (deb).

Děkuju za případné komentáře a rady.
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Re:LibreOffice je tady (2) – Calc, Draw, Impres a návod na instalaci
13. 02. 2013, 21:34:10
Nemůžu si pomoct, ale mně to funguje OK. Je tedy pravda, že první položku textu (odstavec) musím mít aktivní po kliknutí, jinak je ten náhled špatný.
Nicméně já nikdy nepoužívám náhled přes tlačítko Přehrát. Vždycky kontroluju přímo přes spuštění prezentace na daném snímku.

Spíš mě drtí, že pokud takovým akcím definujete zvuk při animaci, tak ten v Linuxu není slyšet. A ve windows je to OK.
user avatar Albi
Odpovědět
Re:Re:LibreOffice je tady (2) – Calc, Draw, Impres a návod na instalaci
15. 02. 2013, 23:09:43
Taky si to zkouším přímo v prezentaci, nikoliv přes náhled. Nemůžu si pomoct, ale mně to nefunguje dobře. V Impressu 3.6 jsem vytvořil na stránce odrážky a k nim přidal vlastní animaci. Potom jsem ten soubor otevřel v Impressu 4.0 a vlastní animace fungovala špatně. Když je odrážka víceřádková, tak se to zobrazuje jen po řádcích, ne po odstavcích (odrážkách). I když to vytvořím v Impressu 4.0, tak i přímo v něm to špatně funguje.
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Re:Re:Re:LibreOffice je tady (2) – Calc, Draw, Impres a návod na instalaci
16. 02. 2013, 11:05:05
No je to tak, bohužel. To je teda malér :-(( a zmizela ovládačí tlačítka z náhledů snímku v panelu snímků.
user avatar Petr Valach
Odpovědět
průšvih
16. 02. 2013, 15:17:06
Je mi líto, ale vypadá to, že verze 4.0 se příliš nepovedla. Těch problémů je tam vícero. A Impress je nepoužitelný.
Do vyřešení problémů a vydání aktualizace důrazně doporučuji setrvat u verze 3.6. Anebo používat Apache OpenOffice.

Každopádně tohle je šílená ostuda a vzbuzuje to dojem, že LO v testovacích verzích nikdo netestoval. Ale OpenOffice.org v testovacích a beta verzích býval celkem v pořádku, jen s drobnými chybami, které byly povětšinou do vydání ostré verze odstraněny.

Bohužel to vrhá špatné světlo na celý projekt OpenOffice.org a jeho klony. Každopádně produkt typu LibreOffice 4.0 nechci.
user avatar Petr Valach
Odpovědět
LO 4.1
25. 02. 2013, 23:51:31
K dispozici je oprava, LibreOffice 4.1 RC1. Bohužel ani ta neřeší klíčové průšvihy v Impressu. Ani tuto verzi nedoporučuji používat, zůstaňte u starší verze 3.6.4 či jiné, s níž nemáte problémy.

Ideální rovněž je zůstat u OpenOffice, pokud nepotřebujete funkcionalitu, která je v LibreOffice. Bohužel LO zůstává stále testovacím programem, "bleeding edge". (I když já s LO obecně problém nemám, pouze s nejnovější verzí.)
user avatar Petr Valach
Odpovědět
UPDATE
29. 03. 2013, 23:44:54
V tuto chvíli je na webu libreoffice.org k dispozici verze LO 4.0.1 (ne tedy 4.1, jak jsem chybně uvedl). Jak ve verzi pro Windows, tak ve verzi pro Linux jsem nezaznamenal závažnější problémy (ano, není slyšet zvuk v Linuxu při přehrávání efektů - reportováno). http://www.libreoffice.org/download

Zároveň je k dispozici testovací verze 4.0.2 (http://www.libreoffice.org/download/pre-releases/). Ta už byla dokonce přidána do repozitáře Ubuntu, ale konkrétně mně se upgrade sice povedl, ale například nešly vůbec vkládat v Impressu animace atd. Jde o Release Candidate, takže buďte obezřetní, protože v této fázi vývoje je instalátor v takové konfiguraci, že přepíše stávající instalaci LO.
user avatar strepon
Odpovědět
RTL
7. 04. 2013, 10:55:43
Jedna technická: RTL neznamená jen hebrejštinu, ale obecně jazyky psané zprava doleva. Třeba právě na tom převzatém obrázku se nejedná o hebrejštinu, ale arabštinu.
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Re:RTL
7. 04. 2013, 14:34:13
Je to tak, díky, docela by to stálo za opravu, i když - naštěstí - českých uživatelů se to zas tolik nedotkne :-)
user avatar Albi
Odpovědět
LibreOffice je tady (2) – Calc, Draw, Impres a návod na instalaci
9. 04. 2013, 22:51:23
Tak vyšla verze 4.0.2 - nainstaloval jsem si její linuxovou (DEB) verzi a vypadá to nadějně - prezentace a funkce vlastní animace funguje zdá se dobře, zatím jsem nenarazil na problém s prezentací. Že by to už stálo za používání? :)
IT Systems - předplatné
 
 
woo jaw demo hz