Komentáře Nový web rozšíření a šablon pro LibreOffice

user avatar zvedavec
Odpovědět
Nový web rozšíření a šablon pro LibreOffice
21. 12. 2016, 06:42:35
Mě to teda ovladatelnější nepřipadne. Spíše naopak.
user avatar Lukáš Jelínek
Odpovědět
Re:Nový web rozšíření a šablon pro LibreOffice
21. 12. 2016, 19:11:23
Nikdy se nelze zavděčit všem ;-)
user avatar zvedavec
Odpovědět
Re:Re:Nový web rozšíření a šablon pro LibreOffice
22. 12. 2016, 08:18:28
No ve staré verzi byly sice primitivní, ale byly "comboboxy", kde se dalo nastavit a filtrovat. Tady nic a na pohled to vypadá skoro stejně. jinak souhlasím s názorem M. Vašuta.
To je navíc důležitější než web s rozšířením, která používá ze statisticky malé části uživatelů LO zase jen část.

Nedávno jsem instaloval MSO 2013 (sám s tím nepracuji), ale po spuštění má uživatel opravdu jednoduchou a velmi bohatou nabídku šablon, které použije dle libosti. Uživatel MSO ("běžný") žádný web s šablonama ani nepotřebuje.
Uživatel LO bojuje s přehrátím videa nebo zvuku. V roce 2016. Přes neustálá zlepšení je práce v Impressu v podstatě pořád stejně kostrbatá "deset let".
user avatar Michal Vašut
Odpovědět
Nový web rozšíření a šablon pro LibreOffice
21. 12. 2016, 22:23:30
No oni se vyloženě snaží LibreOffice zabít!!! Proboha to to nemohli aspoň okopírovat od konkurence ( pěkné čisté: https://templates.office.com/ )? Nebo se podívat na kterýkoliv eshop (ne tak čisté, ale furt přehldnější než to co předvádí)? Tak samo se mohli inspirovat u Gnome Software Center, Google Play Store, ...

Jako balík jako takový je dobrý, bohužel ho pohřbívá tenhle přístup a to, že ti lidi jsou spíše technicky zaměření a nedělají kolem toho takové ty omalovánky (např. Impress vs PowerPoint a výsledná prezentace = nebe a dudy co se týká nějakého uživatelsky příjemného zážitku - neříkám blikající animace a nějaký cirkus, ale třeba video (lokální/z internetu) to se celkem používá, nebo i jiné objekty. Nějaká funkce na vložení videa tam sice je, ale vložit mi nikdy nešlo).
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Nový web rozšíření a šablon pro LibreOffice
22. 12. 2016, 19:01:46
Souhlasím, ta nová "stránka" je nezměrná katastrofa. Prakticky nepoužitelná. A vypadá příšerně. Kdo tohle schválil, byl opilý. Nevidím na tom vůbec nic pozitivního. Je to návrat do devadesátek. Hledám slova, jak bych drtivě zhodnotil novou "stránku" s rozšířeními, ale tohle je něco tak špatného, že nenacházím. Strašlivě mi to zkomplikovalo práci při tvorbě dalších článků o pluginech. DĚKUJI PĚKNĚ.
user avatar Lukáš Jelínek
Odpovědět
Re:Nový web rozšíření a šablon pro LibreOffice
22. 12. 2016, 21:39:00
Co je na tom tak špatného?
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Re:Re:Nový web rozšíření a šablon pro LibreOffice
22. 12. 2016, 23:28:40
Samotný vzhled stránky je z doby kamenné. Pluginy nelze vyhledávat jinak než podle modulu, kterému náleží. To jsou základní a klíčové a odrazující problémy.
user avatar Michal Vašut
Odpovědět
Re:Re:Nový web rozšíření a šablon pro LibreOffice
23. 12. 2016, 00:00:25
Souhlasím s P. Valachem. Navíc, co mě zajímá když hledám template? V první řadě jak vypadá, taky ke kterému modulu to je (je zbytečné to zobrazovat, stačí jen nechat možnost to vyfiltrovat) a pak třeba název a hodnocení. Zbytek je pro mě nepodstatný - může být klidně v detailu po rozkliknutí, ale rozhodně ne na stránce se seznamem / katalogem.
user avatar Michal Vašut
Odpovědět
Re:Re:Nový web rozšíření a šablon pro LibreOffice
23. 12. 2016, 00:04:43
Mimochodem, kde je možnost si oficiálně postěžovat / vyjádřit nespokojenost ? Chápu, že tady a na sociálních sítích to nemá moc smysl (už jsem se pokoušel a bez reakce).
Bugzilla? To asi taky nebude to správné místo...
user avatar zvedavec
Odpovědět
Re:Re:Re:Nový web rozšíření a šablon pro LibreOffice
23. 12. 2016, 08:42:59
Na lamparne.
user avatar neutr
Odpovědět
Re:Re:Re:Re:Nový web rozšíření a šablon pro LibreOffice
23. 12. 2016, 14:11:28
Myslím že když se napíše email kamkoliv - na pomoc ap. tak to dostane pan Mantke který to vše snad řídí, ale určitě zařizuje - ale opravdu echt úřednicky. Na vše je čekací doba. Když chce něco on tak bombarduje emailama 3x za hodinu.
user avatar Lukáš Jelínek
Odpovědět
Re:Re:Re:Re:Re:Nový web rozšíření a šablon pro LibreOffice
23. 12. 2016, 14:43:35
Pan Mantke je dobrovolník, který se tomu věnuje ve svém volném čase. Nedá se říct, že něco řídí, protože prostě jen pracuje na tom, na čem nikdo jiný pracovat nechce.
user avatar neutr
Odpovědět
Re:Re:Re:Re:Re:Re:Nový web rozšíření a šablon pro LibreOffice
11. 01. 2017, 09:24:23
Myslím že se dá s úspěchem pochybovat že by stránky pro rozšíření a šablony dělal jeden dobrovolník zadarmo. Cituji z diskuse 10.1.2017 k článku "Počet darů pro Libre Office roste" :
Poslední měsíční údaje tam jsou za říjen 2016, kdy byly přijaté dary 640 tisíc eur (v daném měsíci).
Myslím že tak důležitou věc jako webovou prezentaci si TDF může dovolit zaplatit zcela (dodavatelsky), nebo formou odměny. Konec konců to co formálně generuje dary je právě ta webová prezentace.
user avatar Lukáš Jelínek
Odpovědět
Re:Re:Re:Nový web rozšíření a šablon pro LibreOffice
23. 12. 2016, 14:42:34
Bugzilla je to správné místo.
user avatar Michal Vašut
Odpovědět
Re:Re:Re:Re:Nový web rozšíření a šablon pro LibreOffice
23. 12. 2016, 21:05:44
Tak jsem se skrz Bugzillu dostal na Redmine, kde jsem založil vlákno a rád bych požádal o podporu.

http://listarchives.libreoffice.org/global/website/msg14689.html
user avatar Michal Vašut
Odpovědět
Nový web rozšíření a šablon pro LibreOffice
10. 01. 2017, 19:44:30
Hmm, tak ani z jednoho ze 3 různých míst (Redmine - viz odkaz výše, Facebookm Google+) jsem nedostal odpověď. Takhle si vstřícnou komunitu nepředstavuju.
Nečekám, že se někdo bude hnát a hned to předělávat, ale takto někoho ignorovat?!? Jiné komunity jsou teda vstřícnější. (Blender, GTK+, ...) Taky máte podobné zkušenosti?
 
 
woo jaw demo hz