Komentáře OpenOffice/LibreOffice – nebo Scribus?

user avatar Paolo
Odpovědět
OpenOffice/LibreOffice – nebo Scribus?
14. 04. 2016, 09:47:43
Zdravím. Zatím ten článek neukazuje, proč by měl člověk do scribusu jít, bude nějaké pokračování? Já osobně scribus používám na tvorbu obsahově nevelkého čtvrtletníku a nedám na něj dopustit. Ale prokousat se z počátku návody a pochopit chování programu je pro amatéra trošku složité. A pak - ne dokonalé překlady do češtiny (pro mě na jazyky analfabeta) to neusnadní. Děkuji však za všechny dostupné tutoriály na webu a také za tento článek. Scribus si to zaslouží.
user avatar Lukáš Jelínek
Odpovědět
Re:OpenOffice/LibreOffice – nebo Scribus?
14. 04. 2016, 12:46:28
Máme toho v plánu pro Scribus mnohem víc, tohle je v podstatě jen takové základní seznámení.
user avatar jik
Odpovědět
OpenOffice/LibreOffice – nebo Scribus?
25. 08. 2016, 22:43:34
Kdysi jsem jednu knihu ve Scribusu vysadil, ale byla to docela hrůza. Limitem bylo asi 20 stran, potom to byla zoufalost. Změnilo se to?
user avatar jirik
Odpovědět
Re:OpenOffice/LibreOffice – nebo Scribus?
5. 08. 2018, 08:43:12
To by mě taky zajímalo, jestli už nastalo nějaké zlepšení; podle některých šablon, by ve scribusu nemělo být problémem vysázet i knihu.
https://www.opendesktop.org/p/1106652/
user avatar Michal
Odpovědět
OpenOffice/LibreOffice – nebo Scribus?
16. 08. 2018, 21:16:23
Rychlost je hodně závislá na šikovnosti sazeče. Když používá styly a dobře Scribus nastaví, není problém vysázet i knihu.

Sázel jsem dokumenty o desítkách i přes stovku stran a naprosto v pohodě na průměrném kancelářském stroji.

Bohužel velká část problémů je způsobena uživatelem, ne programem.
 
 
woo jaw demo hz